Metallica pobiła kolejny rekord. Żaden inny zespół tego nie osiągnął

/ 2 września, 2020

Metallica została pierwszym zespołem w historii, który umieścił na szczycie listy Mainstream Rock Billboardu utwory w czerech różnych dekadach. Po raz pierwszy grupa zagościła na szczycie w 1996 roku za sprawą „Until It Sleeps”. W 2000 roku powróciła na szczyt dzięki „No Leaf Clover”, a w 2017 za sprawą „Atlas, Rise!”. Teraz na szczyt trafiło koncertowe wykonanie „All Within My Hands” z płyty „S&M2”.

Jak donosi „Billboard”:

Zespół, na czele którego stoi James Hetfield ma przeboje nr 1 na liście Mainstream Rock w latach 90., 00., 10. i 20. Żaden inny zespół czegoś takiego nie dokonał. Nie zdarzyło się to także w latach 80., 90. 00. i 10., a lista funkcjonuje od 1981 roku.

W sumie Metallica na liście Mainstream Rock ma 10 przebojów nr jeden. Przed nią są tylko Godsmack (11), Van Halen (13), Three Days Grace (15) i Shinedown (16), a razem z Metallicą po 10 przebojów mają też Disturbed i Tom Petty.

%%REKLAMA%%

Więcej o Metallice i jej nowym albumie przeczytacie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży. Dostępne jest też Wydanie Specjalne poświęcone Metallice.

PAKIET „TERAZ ROCK” + „WYDANIE SPECJALNE” – KUP TERAZ!

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także