Metallica pobiła rekord frekwencji w Londynie

/ 26 października, 2017

22 i 24 października 2017 roku Metallica zagrała koncerty w londyńskiej hali O2, bijąc przy tym rekord frekwencji.

Twiggy Ramirez komentuje zarzut gwałtu

Każdy z koncertów Metalliki obejrzało 22 211 osób, co jest rekordowym wynikiem zanotowanym w O2. Poprzedni rekord należał do zespołu Muse i został ustanowiony w 2016 roku.

Przedstawiciel O2, Christian D'Acuna, powiedział:

Metallica pobiła rekord frekwencji podczas obu koncertów w O2. Jest nie tylko zespołem, który miał największą frekwencję w O2, ale też jednym z najgłośniejszych, który u nas grał. Fani zachwyceni byli każdą chwilą, gdyż jest to jeden z najwspanialszych zespołów świata.

Koncerty Metalliki w Londynie przeszły do historii także z innego powodu: podczas drugiego z nich zespół wykonał na żywo po raz pierwszy utwór „Spit Out The Bone” z najnowszego albumu „Hardwired… To Self-Destruct”, wydanego w listopadzie 2016 roku. Tym samym grupa wykonała już 9 z 12 utworów z tego albumu. Poniżej możecie obejrzeć wykonanie tego utworu:

Master-remaster

Reedycja „Master Of Puppets” trafi do sklepów już 10 listopada tego roku. Jest to kolejna specjalna edycja po wzbogaconych bonusami reedycjach płyt „Kill ‘Em All” i „Ride The Lightning” z ubiegłego roku.

Podstawowa wersja będzie zawierała jedną płytę CD lub winylową z pieczołowicie zremasterowaną wersją albumu. Ciekawiej zapowiadają się jednak wersje rozszerzone, dostępne w formie trzech płyt CD lub całego boksu. Wersja trzypłytowa, oprócz podstawowego albumu zawierać będzie także surowe miksy, wersje demo, wywiad oraz nagrania koncertowe.

Najciekawiej zapowiada się box, który dodatkowo zawierać będzie mnóstwo niepublikowanych wcześniej nagrań demo, koncertowych, 108-stronicową książkę z niepublikowanymi zdjęciami. W sumie złoży się na niego 10 płyt CD, 3 winylowe, 2 płyty DVD, litografie, a także kaseta magnetofonowa z ostatnim koncertem Cliffa Burtona, zarejestrowanym w Sztokholmie, 26 września 1986 roku.

Zespół zapowiedział już, że zabiera się za przygotowanie wersji deluxe dwóch kolejnych płyt: „… And Justice For All” (1988) i „Metallica” (1991).

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także