Metallica przekazała półtora miliona na cele charytatywne podczas trasy

/ 3 września, 2019

Część dochodów z każdego europejskiego koncertu Metallica przeznaczała na cele charytatywne w danym kraju. Europejska trasa koncertowa, która trwała od maja do końca sierpnia liczyła 25 koncertów, podczas których Metallica przekazała na cele charytatywne ponad 1,5 miliona euro. Podczas koncertu w Polsce udało się zebrać 222 tysiące złotych.

Metallica przekazała pieniądze na hospicjum w Polsce

Już za kilka dni Metallica po raz pierwszy od 20 lat wystąpi z orkiestrą symfoniczną. Koncerty pod hasłem „S&M2” jeszcze w tym roku trafią do kina: na 9 października zaplanowana została premiera filmu „S&M2”, w którym wystąpi Metallica oraz Orkiestra Symfoniczna San Francisco pod dyrekcją Michaela Tilsona Thomasa.

Film trafi także do polskich kin. Seanse, tak jak na całym świecie, odbędą się 9 października w wybranych kinach Cinema City. Czego możemy spodziewać się podczas koncertów „S&M2”? W rozmowie z SF Chronicle Lars Ulrich zdementował, że grupa będzie grała to samo, co podczas pierwszych występów z orkiestrą:

Część mnie chce powiedzieć „poczekaj i zobaczysz”. Wszyscy jednak, którzy znają Metallicę, widzą, że lubimy nieco zamieszać. Nie chcę zdradzać za wielu szczegółów. Zbyt często nie mamy okazji do zaskakiwania fanów, ale ludzie, którzy znają nasz zespół widzą, że po 20 latach nie oprzemy się pokusie i zadbamy o kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji.

%%REKLAMA%%

Do sprzedaży trafiło niedawno przygotowane przez naszą Redakcję Wydanie Specjalne poświęcone Metallice.

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach, a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także