Metallica przekazała poprzez swoją fundację 500 tys. dolarów na wsparcie uchodźców z Ukrainy

/ 5 kwietnia, 2022

Pół miliona dolarów przekazane zostało organizacji World Central Kitchen, która zajmuje się dostarczaniem posiłków ukraińskim uchodźcom.


Założona przez Metallicę fundacja All Within My Hands przekazała 500 tys. dolarów na pomoc w dożywianiu ukraińskich uchodźców. Pieniądze trafią do organizacji World Central Kitchen, która dostarcza posiłki milionom ludzi, którzy uciekli z Ukrainy w związku z rosyjską agresją.

World Central Kitchen została założona przez szefa kuchni José Andrésa, aby dostarczać „posiłki w odpowiedzi na kryzysy humanitarne, klimatyczne i społeczne”.

Perkusista zespołu Metallica, Lars Ulrich, powiedział:

Praca, jaką szef kuchni José Andrés i oddani kucharze World Central Kitchen wykonują na pierwszej linii frontu podczas kryzysu humanitarnego, jest czymś niesamowitym. Jesteśmy zainspirowani, pełni pokory i niezwykle dumni, że możemy wesprzeć ich zespoły pracujące obecnie w sześciu europejskich krajach, które służą milionom Ukraińców zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Chociaż darowizna przekazana za pośrednictwem fundacji Metalliki jest dość hojna, zespół chce zebrać jeszcze więcej pieniędzy na ten cel, stawiając sobie za cel zwiększenie sumy do miliona dolarów w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

METALLICA „WYDANIE SPECJALNE” – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także