Metallica przekłada koncert. James Hetfield nadal chory

/ 6 lutego, 2017

Metallica zmuszona była odwołać drugi z duńskich koncertów, zaplanowany na 5 lutego 2017 roku ze względu na problemy ze zdrowiem Jamesa Hetfielda.

Metallica skróciła koncert ze względu na chorobę Jamesa Hetfielda

3 lutego 2017 roku ruszyła seria koncertów Metalliki w Kopenhadze. Pierwszy występ niestety musiał zostać skrócony ze względu na problemy wokalisty Jamesa Hetfielda z gardłem. James zapytał fanów, czy grupa powinna zejść ze sceny i powrócić innym razem.

To nie jest wobec was fair. Zapłaciliście dużo pieniędzy, żeby zobaczyć swój ulubiony zespół, a my nie brzmimy dobrze. Decyzję zostawię wam: chcecie posłuchać nas innym razem, jak będziemy brzmieli lepiej? Ja chcę przerwać koncert, co wy na to?

Zachęcona przez fanów grupa grała dalej, ale skróciła swój set o dwa utwory. Następnego dnia zespół ogłosił, że odwołuje drugi z czterech zaplanowanych koncertów.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w sobotę zdrowie Jamesa, a szczególnie, jego gardło się nie poprawiło, a jego lekarze surowo zabraniają mu zaśpiewanie choćby jednej nuty.

Metallica zapewniła, że James jest pod stałą obserwacją i będzie informować o postępach jego rekonwalescencji. Na chwilę obecną koncerty zaplanowane na 7 i 9 lutego mają się odbyć zgodnie z planem.

Metallica we wrześniu w Polsce?

Warto zwrócić uwagę na jeden interesujący szczegół. Odwołany, niedzielny koncert został przełożony na 2 września 2017 roku, co oznacza, że Metallica planuje grać we wrześniu koncerty w Europie. Pokrywa się to z plotkami, jakoby grupa miała wystąpić na początku września na nowo otwartym Stadionie Śląskim w Chorzowie, tym bardziej, że ostatnio menadżer zespołu Rammstein – innej gwiazdy branej pod uwagę – zdementował plotki, jakoby niemiecki sekstet miał zagrać w Chorzowie. Czy to oznacza, że szanse na występ Metalliki są wysokie? 15 lutego 2017 roku mamy poznać szczegółowy plan otwarcia Stadionu Śląskiego.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także