Metallica wykonała wielki przebój zespołu ABBA [WIDEO]

/ 8 maja, 2018

Metallica dała 7 maja 2018 roku drugi z dwóch koncertów w Sztokholmie. Podczas pierwszego koncertu Robert Trujillo i Kirk Hammett zagrali „The Final CountdownEurope. Podczas drugiego koncertu wykonany został przebój „Dancing Queen” kwartetu ABBA.

Legendarny zespół zagra na OFF Festivalu

Dancing Queen” promował wydany w 1976 roku album „Arrival” i okazał się jednym z największych przebojów szwedzkiego kwartetu. Piosenka dotarła na szczyty list przebojów nie tylko w rodzimej Szwecji, ale też w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Natomiast album „Arrival” okazał się największym studyjnym osiągnięciem grupy ABBA, rozchodząc się w multiplatynowym nakładzie.

Oto jak z „Dancing Queen” poradzili sobie Robert Trujillo i Kirk Hammett.

Przed Metallicą jeszcze tylko dwa koncerty w Finlandii. Po repertuar jakich wykonawców sięgną? HIM? Nightwish? Lordi? The Rasmus? A może po coś innego? Podzielcie się swoimi przewidywaniami w komentarzach.

Podczas tej trasy Metallica wykonuje przeróbki utworów pochodzących z danego kraju. Kilka dni temu Kirk Hammett i Robert Trujillo zaskoczyli norweskich fanów przeróbką słynnego utworu zespołu „Take On Me” zespołu a-ha. W Krakowie Metallica wykonała w podobny sposób utwór „Wehikuł czasu” Dżemu. Wśród innych przeróbek, jakie Robert i Kirk grają podczas europejskiej trasy znalazły się między innymi „Balls To The Wall” Accept, Procreation of the Wicked” Celtic Frost, a także „Jožin z bažin” Ivana Mládka i Banjo Band.

Europejska trasa Metalliki dobiega końca. To jednak nie koniec trasy promującej album „Hardwired… To Self-Destruct”. We wrześniu Metallica ruszy w kolejną część amerykańskiej trasy koncertowej, promującej wydany w 2016 roku album. Grupa ma zaplanowane koncerty aż do marca 2019 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także