Metallica przyczyniła się do reaktywacji Smashing Pumpkins? Billy Corgan wyjaśnia

/ 27 grudnia, 2017

W rozmowie ze stacją NBC Billy Corgan przyznał, że zamierza reaktywować klasyczny skład Smashing Pumpkins i że pośrednio wpłynęła na to Metallica.

Styczniowy numer Teraz Rock już w sprzedaży

Wokalista i gitarzysta przyznał, że na decyzję wpłynęło obejrzenie filmu „Some Kind Of Monster” z 2004 roku, który pokazywał Metallicę na skraju rozpadu.

Zdałem sobie sprawę, że siła Smashing Pumpkins tkwi w naszych osobistych relacjach. Kiedy nasze relacje uległy rozbiciu, zaczęła cierpieć na tym muzyka.

Nie ma szans, żeby zespół działał bez naprawienia osobistych relacji. Metallica pokazała w „Some Kind Of Monster”, że w zespołach są delikatne elementy. W tym przypadku młodzi mężczyźni razem dorastali i nauczyli się razem starzeć w sposób, jakiego nie spodziewaliby się, mając 25 lat, pijąc razem piwo i grając heavy metal.

Powrót klasycznego składu Smashing Pumpkins wydaje się coraz bardziej realny. Nie tak dawno w rozmowie z „Team Rock” Corgan przyznał:

Bardzo bym tego chciał. Ale wiesz, mam reputację osoby, która ma fioła na punkcie kontroli i nie chciałbym kontrolować tego procesu. Mówię tylko, że byłbym szczęśliwy, gdyby stało się to naturalnie i sprawiało wszystkim radość. Tak więc, będzie co ma być. Nastał taki okres mojego życia, że mam ochotę dać ludziom to, czego chcą. Nie mam z tym problemu.

Żadnego wydziwiania z setlistą, żadnej filozofii, po prostu bawmy się dobrze i radujmy.

Klasyczny skład Smashing Pumpkins stanowią, obok Billy’ego Corgana, także gitarzysta James Iha, basistka D’Arcy Wretzky i perkusista Jimmy Chamberlain. Skład ten wydał albumy „Gish” (1991), „Siamese Dream” (1993) i „Mellon Collie and the Infinite Sadness” (1995). Następnie dochodziło do przetasowań w składzie – Jimmy Chamberlain na pewien czas rozstał się z grupą, a gdy powrócił, D’Arcy została zastąpiona przez Melissę Aud der Maur. Grupa na pewien czas zawiesiła działalność, a gdy powróciła Corganowi towarzyszył gitarzysta Jeff Schroeder. Na ostatnim wydanym pod tym szyldem albumie, „Monuments Of Elegy” z 2014 roku, Jeff figuruje jako jedyny, poza Corganem, oficjalny członek grupy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także