Metallica ruszy z orkiestrą w trasę? Kirk Hammett odpowiada

/ 9 września, 2020

Metallica w zeszłym roku wystąpiła dwukrotnie z orkiestrą symfoniczną, czego efektem jest płyta „S&M2”. Wcześniej zagrała tylko cztery takie koncerty – wszystkie w 1999 roku.

W obecnej sytuacji zespół nie może wyruszyć w trasę, ale Kirk Hammett nie traci nadziei, że w przyszłości takie koncerty będą możliwe. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” powiedział:

Bardzo mi się podobało, gdy dwadzieścia lat temu zagraliśmy potem w Nowym Jorku i Berlinie. Muszę powiedzieć, że berliński koncert był najlepszy, jaki daliśmy w ramach „S&M” do tamtego momentu. (…) Mając to na uwadze, z radością zabrałbym ten nowy projekt w trasę (…) z radością widziałbym jakieś dwadzieścia pięć koncertów w Stanach, Europie i Azji. Jeszcze fajniej byłoby pojechać z tym dalej – do Ameryki Południowej, Australii, Nowej Zelandii.

Gitarzysta jednak widzi też problemy, jakie rodziłaby taka trasa:

Nie jest łatwo zorganizować transport siedemdziesięciu pięciu dodatkowych muzyków. My wozimy czterech, zabranie ze sobą jeszcze siedemdziesiątki, byłoby logistycznym koszmarem.

%%REKLAMA%%

Może jednak kiedyś uda się zorganizować taką trasę. Póki co pozostaje nam płyta „S&M2”, o której możecie poczytać we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest aktualnie w sprzedaży.

PAKIET „TERAZ ROCK” + „WYDANIE SPECJALNE” – KUP TERAZ!

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także