Metallica wkurzyła swoim koncertem tysiące osób

/ 28 września, 2018

Metallica zagrała w ramach charytatywnego koncertu Dreamforce w San Francisco. Dochód z koncertu przeznaczony był na szpital dla dzieci i wystąpiły na nim także inne gwiazdy, w tym Janet Jackson. Jednak to koncert Metalliki wywołał największą reakcję wśród okolicznych mieszkańców.

Kirk Hammett nagra solowy album?

Głośną muzykę, jaką gra Metallica było słychać ponoć w promieniu kilku mil od stadionu, co nie spodobało się wszystkim mieszkańcom. Wiele osób narzekało na wysoki poziom hałasu o późnej godzinie. Jeszcze większym problemem okazały się fajerwerki. Jeden z mieszkańców narzekał na Twitterze:

Koncert Metalliki był na tyle głośny by obudzić wszystkich mieszkańców mojego bloku. Na domiar złego fajerwerki aktywowały alarm przeciwpożarowy, który zmusił nas do ewakuacji.

Inny człowiek napisał:

Nie mogę spać, bo ten cholerny zespół rockowy gra za głośno. Cholerna Metallica.

Metallica skróciła swój występ i nie wykonała znajdującego się na setliście utworu „Battery”.

Zespół Metallica wciąż promuje wydany w 2016 roku album „Hardwired… To Self-Destruct”. Aktualnie Metallica koncertuje w Stanach Zjednoczonych, ale już ogłoszono letnią trasę koncertową po Europie. W jej ramach grupa zagra 21 sierpnia 2019 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Czy okoliczni mieszkańcy także będą narzekać na hałas?

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także