Metallica wykonała w Szwecji przebój Europe [WIDEO]

/ 6 maja, 2018

5 maja 2018 roku Metallica dała pierwszy z dwóch koncertów w Sztokholmie. Szwedzcy fani usłyszeli „The Final CountdownEurope w wykonaniu Roberta Trujillo i Kirka Hammetta.

Nowy album Pearl Jam wkrótce? Jeff Ament ma złe wieści

Utwór „The Final Countdown” promował wydany w 1986 roku tak samo zatytułowany album Europe. Płyta okazała się największym sukcesem komercyjnym Szwedów, a tytułowa piosenka osiągnęła szczyty list przebojów w wielu krajach. Oto jak ten utwór zabrzmiał w wykonaniu Metalliki.

Kolejny koncert w Sztokholmie Metallica da już 7 maja. Jaki utwór obstawiacie? Napiszcie w komentarzach.

Podczas tej trasy Metallica wykonuje przeróbki utworów pochodzących z danego kraju. Kilka dni temu Kirk Hammett i Robert Trujillo zaskoczyli norweskich fanów przeróbką słynnego utworu zespołu „Take On Me” zespołu a-ha. W Krakowie Metallica wykonała w podobny sposób utwór „Wehikuł czasu” Dżemu. Wśród innych przeróbek, jakie Robert i Kirk grają podczas europejskiej trasy znalazły się między innymi „Balls To The Wall” Accept, „Procreation of the Wicked” Celtic Frost, a także „Jožin z bažin” Ivana Mládka i Banjo Band.

Europejska trasa Metalliki dobiega końca. Po koncertach w Szwecji zostaną jeszcze tylko dwa występy w Finlandii.

To jednak nie koniec trasy promującej album „Hardwired… To Self-Destruct”. We wrześniu Metallica ruszy w kolejną część amerykańskiej trasy koncertowej, promującej wydany w 2016 roku album. Grupa ma zaplanowane koncerty aż do marca 2019 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także