Metallica wznawia kultową płytę EP

/ 25 stycznia, 2018

13 kwietnia 2018 roku, z okazji tegorocznego Record Store Day do sklepów trafi reedycja płyty EP „Garage Days Re-RevisitedMetalliki, która pierwotnie została wydana w 1987 roku.

Nergal (Behemoth) o wspólnej trasie ze Slayerem

Garage Days Re-Revisited” to pierwsze wydawnictwo Metalliki, na którym zagrał basista Jason Newsted. Na płycie znalazło się pięć przeróbek utworów Diamond Head, Holocaust, Killing Joke, Budgie i Misfits. EP zyskał status kultowego wśród fanów zespołu. Płyta ta spopularyzowała także twórczość zespołów, które się na niej znalazły.

Tak o przeróbce „Crash Course In Brain Surgery” opowiadał w książce „Budgie. Pierwsze trzy albumy” (Kagra, 2014) perkusista Budgie, Ray Phillips:

Wersja Metalliki jest świetna, a to już kolejne pokolenie. Kolejny krok naprzód, bo wszystko się rozwija. Wszystko się zmienia. Mieliśmy szczęście, że taki zespół tak znakomicie zinterpretował nasze utwory.

Gdy grałem w Budgie, dostawaliśmy jakieś 4 funty tygodniowo. Gdy wyszły nasze wczesne płyty wiedzieliśmy, że nic na nich nie zarobiliśmy. A potem dzięki Metallice nagle zaczęły napływać pieniądze. Ja pracowałem, żeby móc zaopiekować się tatą, moja żona pracowała dorywczo. W tamtym czasie mieliśmy pieniądze dzięki Metallice, dzięki mojej pracy, pracy Carol i dzięki temu, że opiekowaliśmy się moim ojcem.

Na „Garage Days Re-Revisited” trafiły następujące utwory:

 1. Helpless (DIAMOND HEAD)
 2. The Small Hours (HOLOCAUST)
 3. The Wait (KILLING JOKE)
 4. Crash Course In Brain Surgery (BUDGIE)
 5. Last Caress / Green Hell (MISFITS)

Nowa wersja płyty została zremasterowana przez Chrisa Bellmana i ukaże się w następujących wersjach:

 • CD
 • Limitowana wersja CD w podłużnym pudełku
 • LP
 • Limitowana edycja LP (pomarańczowy winyl)
 • Limitowana edycja LP picture disc
 • Limitowana edycja na kasecie
 • Streaming i Download

Niektóre edycje dostępne będą także z koszulką.

metallica, garage days re-visited

Poniżej możecie wysłuchać zremasterowanej wersji utworu „The Wait”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także