Metallica z otwartymi ramionami przyjęła nowych fanów. Teraz TikTok chce ją zablokować

/ 8 sierpnia, 2022


Sukces Metalliki po wykorzystaniu jej muzyki w serialu „Stranger Things” sprawił, że obudzili się przeróżni manipulatorzy.


Utwór „Master Of PuppetsMetalliki pojawił się w finale czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wpłynęło to znacząco na renesans popularności tej kompozycji Metalliki. Wydany w 1986 roku utwór znalazł się na listach przebojów. Na liście „Top 50 – Spotify” dotarł do miejsca 14., na liście „Apple’s iTunes rock chart” zdobył już miejsce pierwsze. Natomiast album „Master Of Puppets” dotarł na 29. pozycję notowania „Billboard 200”.

Metallicę odkryła dzięki temu cała rzesza nowych fanów, na co zespół zareagował w mediach społecznościowych:

Dla waszej informacji – KAŻDY jest mile widziany w rodzinie Metalliki. Czy jesteś fanem od 40 godzin czy od 40 lat, wszystkich nas łączy muzyka. Każdy kiedyś zaczynał od zera.

Tymczasem nie wszyscy, którzy dopiero co odkryli Metallicę, zachwycili się jej twórczością. Na TikToku pojawiła się akcja zapoczątkowana przez użytkowniczkę Serenę Trueblood, która domaga się zbojkotowania grupy. Dlaczego?

Serena, korzystając z kilku wyjętych z kontekstu zdjęć i filmów zarzuca Metallice, a szczególnie Jamesowi Hetfieldowi rasizm, sympatie faszystowskie i kpienie z uzależnień. Jej film obejrzały dziesiątki tysięcy osób i wzbudził liczne komentarze. I choć znajdują się wśród nich takie, które nawołują do dalszego bojkotowania Metalliki oraz innych zespołów rockowych, wiele jest też komentarzy w obronie Metalliki, wskazujących na manipulację lub po prostu kpiących z faktu, że nastoletni fani, których Metallica dopiero co przyjęła z otwartymi ramionami teraz próbują wobec niej zastosować cancel culture.

https://www.tiktok.com/@serenatrueblood/video/7128697743534476587

Prawdziwą historię Metalliki znajdziecie nie na TikToku, a w naszym Wydaniu Specjalnym, które dostępne jest w sprzedaży.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także