Metallica zagrała dla szwedzkiej księżniczki, co wzbudziło kontrowersje

/ 10 lipca, 2019

Metallica wystąpiła na szwedzkim stadionie Ullevi w Goteborgu, gdzie wśród fanów znalazła się wyjątkowa osoba: księżniczka Estelle, która ma siedem lat. Jej obecność na koncercie wzbudziła liczne kontrowersje.

Metallica wykonała przebój Rammsteina [WIDEO]

Księżniczka Estelle przyszła na koncert ze swoimi rodzicami, księżną Wiktorią i księciem Danielem, ale jej obecność wzbudziła falę krytyki pod adresem władz stadionu i organizatorów.

Jak informuje szwedzka gazeta „Aftonbladet” podczas koncertu poziom hałasu mógł przekraczać dozwolone normy dla małych dzieci. Według szwedzkiego prawa na koncertach dla dzieci poniżej 13. roku życia poziom hałasu nie może przekraczać 97 decybeli. Na koncertach dla osób od 13. roku życia wzwyż, poziom hałasu może dochodzić do 115 decybeli.

Yusra Moshtat z inspektoratu miasta Goteborg twierdzi, że urzędnicy próbują uzyskać informacje, czy poziom dźwięku podczas koncertu Metalliki przekraczał wyznaczone normy i czy księżniczka Estelle mogła uczestniczyć w koncercie. Tymczasem przedstawiciel Live Nation, organizatora koncertu, twierdzi, że księżniczka przebywała „w kontrolowanym otoczeniu, gdzie poziom hałasu jest niższy niż rekomendowany”.

Metallica wystąpi na stadionie PGE Narodowy 21 sierpnia 2019 roku w towarzystwie zespołów Ghost i Bokassa.

%%REKLAMA%%

Więcej o Metallice, jej dorobku i historii będziecie mogli przeczytać już niedługo w specjalnym wydaniu poświęconym temu zespołowi, które trafi do sprzedaży 18 lipca. Już teraz można je zamawiać w przedsprzedaży.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także