Metallica zagrała z aktorem ze Stranger Things. Hetfield powiedział, jakim jest fanem serialu

/ 31 lipca, 2022


Joseph Quinn miał okazję spotkać się z członkami Metalliki i zagrać z nimi „Master Of Puppets”.


Joseph Quinn to aktor, który wcielił się w rolę Eddiego Munsona w nowym sezonie serialu „Stranger Things”. W kluczowej scenie wykonuje on „Master Of Puppets” Metalliki, co wpłynęło na renesans fascynacji tym utworem.

Quinn spotkał się z członkami Metalliki na zapleczu festiwalu Lollapalooza. Zapytał ich, czy są fanami serialu. James Hetfield odparł:

Jestem jego wielkim fanem od sezonu pierwszego. Oglądam go razem z dziećmi, zbliża nas do siebie. Dzięki, że oddałeś temu utworowi sprawiedliwość.

Następnie aktor i muzycy zagrali razem ten utwór w sali prób. Możecie to obejrzeć poniżej.

Utwór „Master Of Puppets” pojawił się w finale czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wpłynęło to znacząco na renesans popularności tej kompozycji Metalliki. Wydany w 1986 roku utwór znalazł się na listach przebojów. Na liście „Top 50 – Spotify” dotarł do miejsca 14., na liście „Apple’s iTunes rock chart” zdobył już miejsce pierwsze. Natomiast album „Master Of Puppets” dotarł na 29. pozycję notowania „Billboard 200”.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

W wywiadzie dla radia Rock 95.5 Lars Ulrich skomentował ten nagły skok popularności:

Wszystko to dla mnie jest niczym wielki mindfuck. Trudno mi to pojąć. Oczywiście, „Stranger Things” od lat jest niezwykłym fenomenem. Poproszono nas o użyczenie „Master Of Puppets” i chętnie się zgodziliśmy. Staramy się, aby nasza muzyka była częścią tego świata kultury i żeby docierała do fanów. Ale sposób, w jaki to się potoczyło… Kto by pomyślał. Piosenka ma 36 lat i teraz jest w top 40 w Wielkiej Brytanii. Trwa osiem minut, to o czymś świadczy. To pokazuje siłę filmu, siłę telewizji, siłę kultury. Jest to też szansa, by wkręcić młodsze dzieciaki w tę muzykę, żeby odkryły ją dla siebie. Trudno to pojąć, ale to jest niesamowite. Jesteśmy zajarani.

Na fali tej popularności Metallica wypuściła niedawno nowy klip do „Master Of Puppets”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także