Metallica zareagowała na przypływ nowych fanów i przywołała do porządku starych fanów

/ 11 lipca, 2022


Od chwili, gdy w „Stranger Things” pojawił się utwór Metalliki zespołem zainteresowało się grono nowych fanów.


Utwór „Master Of Puppets” pojawił się w finale czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wpłynęło to znacząco na renesans popularności tej kompozycji Metalliki. Wydany w 1986 roku utwór znalazł się na listach przebojów. Na liście „Top 50 – Spotify” dotarł do miejsca 14., na liście „Apple’s iTunes rock chart” zdobył już miejsce pierwsze. Natomiast album „Master Of Puppets” dotarł na 29. pozycję notowania „Billboard 200”.

Wszystko to wpłynęło na wzrost zainteresowania zespołem, głównie przez młodych słuchaczy, którzy dopiero odkrywają dla siebie Metallicę. W mediach społecznościowych spotykali się oni często z krytyką starych fanów, którzy próbowali wywyższać się tylko dlatego, że słuchają Metalliki znacznie dłużej. Takie zjawisko nazywa się „gatekeeping” i wśród fanów metalu nie jest niczym nowym.

Metallica zareagowała na to wszystko, publikując w mediach społecznościowych wiadomość:

Dla waszej informacji – KAŻDY jest mile widziany w rodzinie Metalliki. Czy jesteś fanem od 40 godzin czy od 40 lat, wszystkich nas łączy muzyka. Każdy kiedyś zaczynał od zera.

Tymczasem Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” 2,3 miliona dolarów. Kwota ta stanowi przychody ze streamingu. Informację o zarobkach przekazało CBS opierając się o dane z portalu Luminate. Dodatkowo „Music Business Worldwide” przypomniało, że większość ze wspomnianej kwoty Bush zatrzyma dla siebie, ponieważ posiada prawa autorskie do wszystkich swoich nagrań. Podobnie może być w przypadku Metalliki i „Master Of Puppets”.

W sierpniowym „Teraz Rocku” znajdzie się wkładka poświęcona Kate Bush.

Co jeszcze znalazło się na ścieżce dźwiękowej „Stranger Things„? Posłuchaj kompletnej playlisty.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także