Metallica zawojowała listy przebojów po sukcesie „Stranger Things”

/ 7 lipca, 2022


Wykorzystanie utworu Metalliki w serialu „Stranger Things” przełożyło się na sukces grupy na listach.


Utwór „Master Of Puppets” pojawił się w finale czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wpłynęło to znacząco na renesans popularności tej kompozycji Metalliki.

Wydany w 1986 roku utwór znalazł się na listach przebojów. Na liście „Top 50 – Spotify” aktualnie znajduje się na 14. miejscu i wciąż idzie do góry (na szczycie w tej chwili jest inny odświeżony przez „Stranger Things” przebój, czyli „Running Up That HillKate Bush). Na liście „Apple’s iTunes rock chart” zdobył już miejsce pierwsze. Natomiast album „Master Of Puppets” dotarł na 29. pozycję notowania „Billboard 200”.

Metallica skomentowała w mediach społecznościowych to, że „Master Of Puppets” trafił do „Stranger Things”. Możemy tam przeczytać:

Sposób, w jaki bracia Duffer włączali muzykę do „Stranger Things” zawsze był na najwyższym poziomie. Byliśmy więc zachwyceni, gdy nie tylko wykorzystali „Master Of Puppets”, ale też zbudowali wokół niego kluczową scenę. Kiedy zobaczyliśmy rezultat, totalnie nas powalił. Jest tak niezwykle dobrze zrobiony, że niektórzy byli w stanie rozpoznać utwór tylko widząc przez kilka sekund dłonie Josepha Quinna w zwiastunie. To niezwykły zaszczyt stanowić tak ważną część podróży Eddiego i raz jeszcze znaleźć się w towarzystwie tylu wspaniałych artystów w serialu.

Tymczasem Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” 2,3 miliona dolarów. Kwota ta stanowi przychody ze streamingu. Informację o zarobkach przekazało CBS opierając się o dane z portalu Luminate. Dodatkowo „Music Business Worldwide” przypomniało, że większość ze wspomnianej kwoty Bush zatrzyma dla siebie, ponieważ posiada prawa autorskie do wszystkich swoich nagrań. Podobnie może być w przypadku Metalliki i „Master Of Puppets”.

W sierpniowym „Teraz Rocku” znajdzie się wkładka poświęcona Kate Bush.

Co jeszcze znalazło się na ścieżce dźwiękowej „Stranger Things„? Posłuchaj kompletnej playlisty.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także