Metallica: zobacz w całości ostatni koncert amerykańskiej trasy [WIDEO]

/ 17 sierpnia, 2017

Metallica zakończyła wielką trasę koncertową po Ameryce Północnej, którą promowała wydany w 2016 roku album „Hardwired… To Self-Destruct”.

Therion zapowiada płytę i koncerty w Polsce

Była to największa trasa w historii Metalliki. To transportu sprzętu wykorzystano 48 ciężarówek. Według magazynu „Rolling Stone” grupa korzystała z 83 laserów, których zaprogramowanie zajęło 640 godzin, a każdego wieczoru wykorzystywano 2,5 megawata energii, co wystarczyłoby na zaopatrzenie 1800 domostw przez miesiąc.

Poniżej możecie obejrzeć w całości ostatni koncert na amerykańskiej części trasy „WorldWired”.

Na początku września 2017 roku Metallica ruszy w europejską część trasy. Rozpocznie się ona przełożonym z lutego koncertem w Kopenhadze, który musiał zostać odwołany z powodu choroby Jamesa Hetfielda. Następnie zespół przeniesie się do Holandii, gdzie 4 września da pierwszy z dwóch koncertów w Amsterdamie. Europejska trasa koncertowa potrwa do 11 maja 2018 roku, kiedy to Metallica wystąpi w Finlandii. Nieco wcześniej, bo 28 kwietnia 2018 grupę będziemy mogli zobaczyć w krakowskiej Tauron Arenie.

Master remaster

Metallica szykuje zremasterowaną edycję płyty „Master Of Puppets” z 1986 roku. Ma ona trafić do sklepów pod koniec 2017 lub na początku 2018 roku.

Szczegółowa tracklista reedycji nie jest jeszcze znana, ale grupa zapowiada, że „Master Of Puppets” zostanie poddany nowemu remasteringowi i ukaże się w kilku wersjach, w tym wersji box set.

Perkusista Lars Ulrich tak wypowiada się na ten temat:

Powinna się ukazać może pod koniec roku. Zobaczymy, czy uda nam się wyrobić przed końcem roku. W każdym razie ukaże się wkrótce. Pracujemy nad tym. Z „Master Of Puppets” powiązanych jest mnóstwo rzeczy. To wielki projekt. Dużo czasu spędziliśmy nad pracą na „Hardwired”, ale „Master Of Puppets” jest następny. Mam nadzieję, że wyjdzie pod koniec tego roku, a jeśli nie, to wkrótce potem.

Wydane w 2016 roku reedycje płyt „Kill ‘Em All” i „Ride The Lightning” ukazały się także w obszernych boxach, które zawierały między innymi nagrania koncertowe, surowe miksy, wywiady i wersje demo.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także