Metallica: Nowa płyta? To długi proces

/ 17 kwietnia, 2013

Nowy album zespołu Metallica to sprawa priorytetowa przed wszystkim dla fanów grupy. Trzeba jednak przyznać, że ten proces trwa dość długo, a sami muzycy nie sugerują, że nagranie czegoś nowego jest dla nich najważniejsze. W wywiadzie dla GulfNews.com w tej sprawie wypowiedział się gitarzysta Kirk Hammett, którego zapytano, czy jest szansa, że krążek pojawi się w 2014 roku:

– Mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie – odpowiadał Hammett. – Jednak zobaczymy, czy jest to prawdopodobne. Nagrywamy nowy materiał tu i tam, ale to bardzo powolny proces – zakończył.

Ostatni studyjny album zespołu Metallica pt. "Death Magnetic" pojawił się w 2008 roku. W międzyczasie opublikowano krążek nagrany wspólnie z Lou Reedem, który nie zabrał najlepszych recenzji.

Inną sprawą, która przebiega znacznie sprawniej, jest produkcja koncertowego wydawnictwa w technologii 3D. Gitarzysta Metalliki jest bardzo zadowolony z postępów prac: – Niedługo przyjdzie taki moment, że wszystkie filmy będą publikowane w 3D. Gatunek dopiero raczkuje, ale czujemy, że to będzie przyszłość. Nie będzie prawie ujęć zza kulis czy wywiadów, to będzie przede wszystkim koncert. Jesteśmy bardzo podekscytowani tą produkcją, bo to coś, czego nie robiliśmy wcześniej. To wspaniale zobaczyć siebie w jakości 3D – żartował Hammett.

Cały wywiad można znaleźć na stronie GulfNews.com.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także