Metalmania 2018. Kolejni artyści w festiwalowym składzie

/ 15 września, 2017

7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor i tego samego dnia w Spodku wystąpi również grecka formacja Dead Congregation, a na Drugiej Scenie zagrają przedstawiciele rodzimego groove metalu, Minetaur.

Nergal: Członkowie Decapitated to dobrzy, porządni i ciężko pracujący ludzie

Ceny biletów na Metalmanię 2018 w przedsprzedaży:

  • FAN – 666 PLN
  • Loża – 355 PLN
  • Sektory czerwone H, J – 260 PLN
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
  • Płyta – 190 PLN

Dead Congregation to jeden z najlepszych greckich przedstawicieli brutalnego death metalu, którego koncerty to nie tylko popis technicznych umiejętności muzyków, ale i majstersztyk w budowaniu specyficznego, wręcz mistycznego klimatu. Grupa powstała w 2004 roku w Atenach i ma na swoim koncie dwie epki, split z Hatespawn oraz dwa pełnowymiarowe albumy: "Graves of the Archangels" z 2008 roku i "Promulgation of the Fall", który ukazał się 6 lat później i znalazł się we wszystkich najważniejszych podsumowaniach na najlepszą metalową płytę 2014 roku.

Minetaur to warszawski zespół, który działa od 2012 roku, swoją twórczość sami określają jako sludge'n'roll. W tym roku ukazał się debiutancki album i jednocześnie trzecie wydawnictwo w dorobku grupy "Gravel Pit", który promował teledysk do utworu "Hammered". Za okładkę płyty odpowiada Branca Studio (m.in. Slash, Ghost, Paradise Lost, Converge). Zespół pracuje obecnie nad nowym krążkiem.


Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

mg | fot. Karolina Rokita

KOMENTARZE

Przeczytaj także