Metalmania 2018 z oficjalnym plakatem autorstwa Zbigniewa M. Bielaka

/ 8 listopada, 2017

7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor. Ponadto ogłoszono, że na imprezie zagrają: AsphyxAlastor, Dead CongregationMinetaurTerrordome oraz Shodan.. Natomiast gościem specjalnym Metalmanii będzie znakomity artysta Christophe Szpajdel, którego prace podziwiać będzie można na festiwalu.

Maynard James Keenan komentuje wyrzucenie fanów z koncertu

Właśnie zaprezentowano oficjalny plakat przyszłorocznej Metalmanii, który przygotował sam Zbigniew M. Bielak:

Artysta w następujący sposób skomentował zadanie stworzenia plakatu Metalmanii:

Dla mojego pokolenia Metalmania lat 90. była swoistym barometrem nastrojów na metalowej scenie. Dbała o kiełkujące gusta i dostarczała tych najwcześniejszych, a więc niezatartych wrażeń. Powrót Metalmanii w zeszłym roku dowiódł tylko jej wielopokoleniowej wagi. Miło było znów znaleźć się z tej okazji we wspaniale odremontowanym Spodku, który jest dla mnie w dwójnasób istotny, będąc obok areny muzycznych doznań, również ważną ikoną polskiej architektury. Nie spodziewałem się, że kiedyś przyjdzie mi go narysować i cieszę się, że dzięki Metalmanii tak się stało.

Zbigniew M. Bielak to architekt i wizjonerski ilustrator, znany wam z okładek do płyt takich metalowych grup jak Ghost, Watain, Mayhem, Vader czy Paradise Lost, które można było oglądać podczas zeszłorocznej festiwalowej wystawy jego prac. Na swoich ręcznie wykonanych ilustracjach, artysta przekracza stylistyczne granice, sięgając po rysunek, malarstwo czy sitodruk, tworząc historycznie spójną, niesłychanie szczegółową, nastrojową całość.

Bilety – Metalmania

Wejściówki na przyszłoroczną Metalmanię można kupić między innymi w serwisie Ticketpro.pl. Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • FAN – 666 PLN
  • Loża – 355 PLN
  • Sektory czerwone H, J – 260 PLN
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
  • Płyta – 190 PLN
Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

mg | fot. Karolina Rokita

KOMENTARZE

Przeczytaj także