Metalmania 2018. Znamy pełen skład festiwalu

/ 18 grudnia, 2017

7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Jak już od pewnego czasu wiadomo, headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor. Skład Głównej Sceny zamykają cztery formacje: Wolf Spider, Skyclad, Mekong Delta oraz Blaze of Perdition. Natomiast na Drugiej Scenie wystąpią jeszcze następujące zespoły: Roadhog, Viscera///, Voidhanger i Anima Damnata.

Linkin Park z hologramem Benningtona?

Wśród wcześniej ogłoszonych wykonawców znaleźli się chociażby: Napalm Death, Destroyer 666, Kat & Roman Kostrzewski, Xentrix, Mekong Delta, Inverted Mind czy Kult Mogił.

Wejściówki na przyszłoroczną Metalmanię można kupić między innymi w serwisie Ticketpro.pl. Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • FAN – 666 PLN
  • Loża – 355 PLN
  • Sektory czerwone H, J – 260 PLN
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
  • Płyta – 190 PLN

Oficjalny plakat przyszłorocznej Metalmanii przygotował sam Zbigniew M. Bielak, architekt i wizjonerski ilustrator, znany wam z okładek do płyt takich metalowych grup jak Ghost, Watain, Mayhem, Vader czy Paradise Lost.

Metalmania – impreza z tradycją

Pierwsza edycja Metalmanii była dwudniowa, odbyła się 4 i 5 kwietnia 1986 roku w katowickim Spodku. Gwiazdami były zagraniczne zespoły Killer Alaska, jednak trzon składu stanowiły zespoły polskie. To właśnie wtedy wielu polskich fanów metalu usłyszało o takich zespołach, jak VaderKat czy Wilczy Pająk.

Nieprzerwanie na Metalmanię ściągały gwiazdy wszelkich odmian metalu z całego świata. Dimmu Borgir, Therion, The Gathering, Opeth, Cannibal Corpse, Moonspell, Anathema, Testament to tylko kilka z nich. Wiele z tych koncertów zostało uwiecznionych na płytach CD i DVD. Ostatnia Metalmania, przed dłuższą przerwą, odbyła się w 2008 roku, a jej gwiazdami były zespoły MegadethThe Dillinger Escape PlanSatyricon Overkill

W 2017 festiwal na polską mapę koncertową powrócił. Dwudziesta trzecia odbyła się 22 kwietnia w katowickim Spodku i wystąpiły podczas niej takie gwiazdy jak m.in. SamaelCoronerMoonspell czy Sodom

mg I fot: Karolina Rokita

KOMENTARZE

Przeczytaj także