Metalmania powróci w 2020 roku. Znamy datę festiwalu

/ 30 września, 2019

W 2020 roku powróci festiwal Metalmania. Organizatorzy podali datę imprezy – odbędzie się ona 29 sierpnia 2020 roku. Nie znamy jeszcze miejsca imprezy, ale tym razem ma to być festiwal plenerowy. Wkrótce poznamy pierwsze zespoły.

Pierwsza edycja Metalmanii odbyła się 4 i 5 kwietnia 1986 roku w katowickim Spodku. Później na festiwali ściągały gwiazdy wszelkich odmian metalu z całego świata. Dimmu Borgir, Therion, The Gathering, Opeth, Cannibal Corpse, Moonspell, Anathema, Testament to tylko kilka z nich. Wiele z tych koncertów zostało uwiecznionych na płytach CD i DVD. Ostatnia Metalmania, przed dłuższą przerwą, odbyła się w 2008 roku, a jej gwiazdami były zespoły Megadeth, The Dillinger Escape Plan, Satyricon i Overkill.

%%REKLAMA%%

W 2017 festiwal powrócił na polską mapę koncertową. Dwudziesta trzecia odbyła się 22 kwietnia w katowickim Spodku i wystąpiły podczas niej takie gwiazdy jak Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Ostatnia odsłona Metalmanii odbyła się w 2018 roku, a wystąpili na niej Emperor, Napalm Death, Asphyx, Destroyer 666, Kat & Roman Kostrzewski, Mekong Delta, Skyclad i Xentrix.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także