Metalowy wokalista uczy polityka growlować

/ 22 czerwca, 2017

Ed Miliband, brytyjski polityk, były lider Partii Pracy i lider opozycji w latach 2010-2015, a także były minister energii i klimatu zaprosił Barneya Greenwaya do audycji radiowej, którą poprowadził w zastępstwie Jeremy’ego Vine’a w radiu BBC 2.

100 metalowych albumów wszech czasów

Podczas rozmowy, która skupiała się na tegorocznej edycji festiwalu Glastonbury, Miliband poprosił Greenwaya o nauczenie go metalowego krzyku.

Barney Greenway wytłumaczył mu, że musi wydobywać głos z przepony prosto do gardła, a następnie zilustrował to na przykładzie utworu „You SufferNapalm Death. Ed Miliband próbował powtórzyć po nim, a jak mu wyszło możecie przekonać się poniżej.

Album Napalm DeathFrom Enslavement to Obliteration” z 1988 roku został umieszczony przez magazyn „Rolling Stone” na 59. miejscu stu albumów metalowych wszech czasów. Autorzy zestawienia napisali o nim:

Napalm Death ukształtowali brzmienie „grindcore”, które charakteryzowało się komicznie szybkim bębnieniem Micha Harrisa i niezwykle krótkimi utworami. Drugi album Napalm Death to jedyny album długogrający, na którym znalazł się klasyczny skład zespołu. „Enslavement” to magnum opus, na jakie miano może zasługiwać płyta licząca 22 utwory i trwająca niecałe 30 minut. „Przepuścili hardcore i metal przez akcelerator i nikt nie wiedział, co z tego wyjdzie” – powiedział założyciel wytwórni Earache Records, Digby Pearson.

Z całym zestawieniem przygotowanym przez „Rolling Stone” możecie zapoznać się pod tym adresem.

Po koncercie na Glastonbury, gdzie Napalm Death przewodzić będzie scenie poświęconej punkowi i metalowi, grupa wyruszy w europejską trasę koncertową, która potrwa do września.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także