Michael Schenker: Zespoły jak UFO czy Scorpions oszukują swoich fanów

/ 11 września, 2018

Płynący zwykle pod prąd Michael Schenker poinformował swoich byłych współpracowników z zespołu UFO, że nie weźmie udziału w ich obszernej trasie koncertowej zorganizowanej z okazji 50-lecia istnienia.

Gitarzysta odciął się od tego, co dzieje się ostatnio w zespole i dodatkowo wbił szpilkę innej grupie, z którą kiedyś współpracował – Scorpions:

Zespoły jak UFO czy Scorpions próbują oszukać swoich fanów, a ja nie jestem częścią tego świata. Powoli staje się tradycją, że ogłasza się ostatnie koncerty w historii – zespoły robią to, ponieważ nie są w stanie zrobić tego w normalny sposób. Dla mnie UFO istnieje tylko z pięcioma oryginalnymi członkami w składzie, których wspomaga producent Ron Nevison. Phil Mogg nazywa swój zespół UFO, ale to nie jest UFO.

– podsumował ostatnie działania zespołu Schenker, który współtworzył legendarną grupę, z przerwami, od 1973 do 2004 roku.

Trend, o którym wspomniał Michael Schenker jest niestety zauważalny, a coraz więcej zespołów próbuje zachęcić fanów do przyjścia na koncerty ogłaszając kolejne „pożegnalne” trasy koncertowe.

Michael Schenker zagra w Polsce

13 listopada w łódzkim klubie Wytwórnia zagra Michael Schenker Fest.

Na scenie wystąpi aż czterech wokalistów – Gary BardenGraham BonnetRobin McAuley Doogie White, a także sekcja rytmiczna klasycznego składu MSG – Chris Glen Ted McKenna oraz gitarzysta Steve Mann (McAuley Schenker Group). Fanów czeka fascynujące, około 2,5-godzinne show, którego setlista obejmować będzie około 30 utworów.

Koncert będzie niepowtarzalną okazją, by usłyszeć klasyczne utwory wykonywane przez ich oryginalnych wokalistów, np. „Cry for the Nations”, „Armed and Ready” (Gary Barden) czy „Desert Song” i „Assault Attack” (Graham Bonnet).

W klimat drugiej połowy lat 80. wraz z hitami takimi jak „Save Yourself” czy „Love Is Not a Game” porwie nas charyzmatyczny Robin McAuley, a Doogie White zaprezentuje nowszy materiał, który ukazał się pod szyldem Michael Schenker’s Temple of Rock – przykładowo „Live and Let Live” czy „Lord of the Lost and Lonely”. Usłyszymy ponadto utwory z nowej płyty „Resurrection” oraz doskonale znane szlagiery UFO.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także