Mick Jagger (The Rolling Stones) kończy 75 lat! Ciekawostki o wokaliście

/ 26 lipca, 2018

Brytyjski wokalista, kompozytor, autor tekstów i współzałożyciel i charyzmatyczny lider legendarnej formacji The Rolling Stones, która od ponad pięćdziesięciu lat nie schodzi z rockowej sceny, przyszedł na świat 26 lipca 1943 roku w Dartford, który dziś stanowi część Londynu. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu kilka ciekawostek dotyczących Micka Jaggera.

Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2018 roku

Tytuł szlachecki

W 2003 roku Mick Jagger został szlachcicem jako trzeci muzyk w historii. Wcześniej angielska królowa Elżbieta II nadała ten prestiżowy tytuł Paulowi McCartney’owi, a także Eltonowi Johnowi.

Supergrupa

W 2011 Jagger połączył siły Dave'em Stewartem (członek formacji Eurythmics), Damianem Marleyem (syn Boba), Joss Stone (angielska wokalistka) i A.R. Rahmanem (kompozytor muzyki filmowej) i powołał do życia supergrupę Superheavy, dziś już trochę zapomnianą. Na debiutanckim (i jednym na razie) albumie, który ukazał się na rynku siedem lat temu odnajdziemy intrygującą mieszankę alternatywnego popu, reggae, muzyki hinduskiej. Dzisiejszy solenizant przemycił też – rzecz jasna – trochę rocka. 

Imponujący majątek

W maju tego roku – tradycyjnie – magazyn „The Sunday Times” opublikował listę najbogatszych muzyków z Wielkiej Brytanii. Na szczycie zestawienia niezmiennie znajduje się sir Paul McCartney, wraz ze swoją żoną. A jak prezentuje się dorobek Jaggera? Wokalista zgromadził majątek w wysokości 260 milionów funtów, co dało mu piątą pozycję. 

Hołdy dla wokalisty

Na przestrzeni lat powstało wiele utworów, w których tytułach lub tekstach przewija się nazwisko lidera The Rolling Stones. Największą popularnością cieszył się wielki hit z 2011 roku zatytułowany „Moves Like Jagger” formacji Maroon 5, nagrany z gościnnym udziałem Christiny Aguilery

Stary człowiek, a może…

Formy wokaliście może pozazdrościć wielu mężczyzn. I nie mamy tu na myśli wyłącznie tej, którą prezentuje podczas występów na żywo. Jagger to jeden z najstarszych ojców w świecie muzyki. W grudniu 2016 roku na świat przyszło jego ósme dziecko – syn Deveraux Octavian Basil Jagger. Matką jest młodsza o ponad 40 lat tancerka baletowa Melanie Hamrick.

 

Jagger przynosi pecha?

Wokalista jest ogromnym fanem piłki nożnej. Po zakończonej ostatnio trasie koncertowe, od razu poleciał do Rosji, aby dopingować reprezentację Anglii na tegorocznych Mistrzostwach Świata. 11 lipca, w Moskwie na Stadionie Łużniki, Jagger był świadkiem porażki drużyny w półfinałowym meczu z Chorwacją (1:2). W sieci pojawiły się teorie, że to w związku… z klątwą wokalisty. W ubiegłym roku muzyk w utworze „England Lost" śpiewał „poszedłem zobaczyć Anglię, ale przegrała”. Internauci przypomnieli także, że artysta dopingował Anglię (w spotkaniu z Niemcami) na trybunach na MŚ w 2010 w RPA. Lwy Albionu przegrały 1:4. Mick Jagger napisał także na Twitterze, przed mundialowym meczem Anglia – Urugwaj (2014), post o treści: „Naprzód Anglio! Ten mecz wygramy!”. I znowu się nie udało… 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także