Mick Jagger wspomina pierwszą konferencję prasową The Rolling Stones. Było dwóch dziennikarzy

/ 8 września, 2023


Jak wyglądała pierwsza „konferencja” prasowa The Rolling Stones? Zupełnie inaczej niż dzisiejsze.


W środę w Londynie odbyła się konferencja prasowa, podczas której The Rolling Stones ogłosili premierę albumu „Hackney Diamonds” i zaprezentowali nowy singel „Angry”.

Zespół The Rolling Stones od lat słynie z tego, że ogłaszając szczegóły nowego albumu robi to z rozmachem podczas dużej konferencji prasowej. Ale początki wyglądały zupełnie inaczej.

Podczas środowej konferencji prowadzący Jimmy Fallon zapytał zespół, czy pamięta, jak wyglądała konferencja przy okazji wydania pierwszego albumu, „The Rolling Stones” w kwietniu 1964 roku. Mick Jagger powiedział:

Ja i Keith spotkaliśmy się w pubie przy Denmark Street z dwoma dziennikarzami. Jeden był z „New Musical Express” a drugi z „Melody Maker”. Postawiliśmy im po kuflu piwa i powiedzieliśmy: „Oto nasz album. Posłuchajcie go”. I wyszliśmy. Tyle. Żadnych zdjęć, nic z tych rzeczy. Recenzje były mieszane, ale płyta sprzedała się dobrze.

20 października ukaże się najnowszy album The Rolling Stones zatytułowany „Hackney Diamonds”. Na nowym albumie znajdzie się dwanaście utworów. Większość została nagrana pod koniec zeszłego roku ze Steve’em Jordanem na perkusji. Na płycie będą jednak dwa utwory zarejestrowane jeszcze w 2019 roku, w których zagrał zmarły w 2021 roku wieloletni perkusista The Rolling Stones, Charlie Watts. W jednym z tych utworów gościnnie zagrał też były basista The Rolling Stones, Bill Wyman, dzięki czemu usłyszymy tam skład zespołu sprzed ponad 30 lat.

Poniżej możecie obejrzeć klip do utworu „Angry”, w którym wystąpiła Sydney Sweeney („Euforia”, „Biały Lotos”, „Opowieści podręcznej”).

KOMENTARZE

Przeczytaj także