Mieczysław Jurecki tłumaczy, dlaczego Budka Suflera zakończyła działalność i powróciła

/ 29 grudnia, 2020


W 2014 roku Budka Suflera ogłosiła zakończenie działalności. Jednak kilka lat później powróciła. Dlaczego?


Kiedy w 2014 roku Budka Suflera grała pożegnalną trasę, wielu fanów wierzyło, że to ostatnia szansa, żeby zobaczyć zespół na żywo. Grupa jednak po kilku latach powróciła, a teraz jako Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak nagrała nową płytę, „10 lat samotności”. Dlaczego?

W rozmowie dla „Teraz Rocka” wyjaśnił to Mieczysław Jurecki:

Z tym kończeniem to nie był pomysł ani Romka, ani Tomka Zeliszewskiego. Krótko mówiąc, Krzysiek Cugowski wymyślił sobie, że chce śpiewać z synami, a nie z zespołem. I reszta mu uwierzyła. A skończyło się na tym, że śpiewa bez synów piosenki Budki Suflera. U nas za to się okazało, że jeśli coś robi się przez całe życie, to nie da się tak z dnia na dzień przestać na zawsze, zwłaszcza gdy nie ma prawdziwego powodu takiej decyzji. Koledzy chodzili po ścianach, nie grając koncertów i nie nagrywając płyt. I w końcu przyszli do mnie do domu, mówiąc, że chcą reaktywować zespół. Ponieważ ani oni, ani ja nigdy nie byliśmy aniołami, rozmowa trochę trwała, lecz w końcu się… nie, że złamałem, ale po prostu zgodziłem. Przecież Budka to jest historia mojego życia. Romek był świadkiem na moim ślubie. To było w 1982 roku, jechaliśmy do ślubu jego autem i Romek puszczał nam właśnie zmiksowaną Jolkę! Naprawdę! To były wręcz rodzinne relacje, więc nie da się zmienić historii i powiedzieć, że tego nie było. Zaproponowano uczestnictwo w reaktywowanym zespole zarówno Krzyśkowi, jak i Markowi (Marek Raduli, były gitarzysta zespołu – red.), ale obaj stwierdzili, że nie chcą. Z różnych względów, czego nie oceniam i co być może nawet rozumiem. Oni nie chcieli, a ja chciałem – i już!

Cały wywiad z Mieczysławem Jureckim znajdziecie w styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który już dziś jest w sprzedaży internetowej, a od jutra będzie w sklepach stacjonarnych w całej Polsce.

STYCZNIOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ ON-LINE!

KOMENTARZE

Przeczytaj także