Mietall Waluś (Negatyw) nagrał utwór w Abbey Road Studios

/ 22 lutego, 2017

Mietal Walluś, lider i twórca grupy Negatyw (znany również z takich grup, jak Lenny Valentino, Penny Lane i Warsaw Bombs), jest pierwszym rockowym artystą z Polski, który nagrał swój singiel w Abbey Road Studios, które znajduje się w Londynie.

Encyklopedia TerazRock.pl

Rzadko się zdarza, żeby przy ulicy Abbey Road gościli artyści z naszego kraju. Jak dotąd jedynie Anna Maria Jopek oraz Krzysztof Herdzin wraz z orkiestrą „The Academy of St Martin in the Fields” mieli okazję przebywać w tym studiu. W końcu doczekaliśmy się osoby związanej z muzyką rockową.

Spełniam swoje marzenie. Zawsze chciałem pracować w tym studiu, poczuć klimat miejsca, w którym nagrywali jedni z najbardziej inspirujących mnie artystów.

– wyjaśnia Waluś.

I dodaje: 

Płyta, nad którą pracuję to podwójny album składający się z 20 wybranych utworów, które powstały na przestrzeni mojej aktywności artystycznej oraz przy okazji grania w zespołach: Negatyw, Penny Lane, Lenny Valentino czy projektu Mietall Waluś Magazine. Wszystkie utwory zostały zarejestrowane na nowo, niektóre zostały również na nowo zaaranżowane. Na płycie znajdą się tez dwa utwory premierowe, które będę promowały wydawnictwo, jeden z nich został nagrany w Abbey Road.

O samym wydawnictwie Mietall Waluś mówi tak:

Oba krążki wydawnictwa subtelnie się od siebie różnią. Jeden zawiera nieco bardziej przystępne utwory, drugi niszowe. W ten sposób, w jednym dwupłytowym wydawnictwie zawieram trafne podsumowanie mojej nieco rozproszonej w różnych projektach, ale zawsze bardzo dla mnie samego charakterystycznej twórczości. To muzyczna podróż przez różne okresy mojego życia, ale także rozwoju niezwykłej fali polskiego rocka, która gdzieś tam kiedyś wypłynęła z legendarnych Mysłowic, z których pochodzę (źródło: muzyka.interia.pl).

Wiadomo, że realizacją nagrania zajął się Chris Bolster, który nagrywał chociażby Foo Fighters, Oasis czy Paula McCartney'a. Z kolei za mastering odpowiedzialny jest Christian Wright, który w przeszłości współpracował z m.in; Radiohead czy Coldplay. 

Mietallowi Walusiowi w Abbey Road Studios towarzyszył dziennikarz Marcin Bąkiewicz, jego relację będzie można usłyszeć na antenie Antyradia. 

Abbey Road Studios powstało w 1931 roku. Jest to jedno z najsłynniejszych studiów nagraniowych na całym świecie. To tutaj nagrywali swoje muzyczne dzieła, tacy wykonawcy jak m.in. The Beatles, Pink Floyd, Oasis, Radiohead, U2, Iron Maiden, Green Day czy Florence And The Machine. Studio jest podzielone na trzy pomieszczenia realizacji dźwięku: Studio One (umożliwia nagranie 200 muzyków w jednym momencie!), Two (do 50 muzyków jednocześnie) i Three (tu został nagrany album „Wish You Were Here” Floydów).

Negatyw: „Dziewczyny nie palcie marihuany”

szy I fot. facebook.com

KOMENTARZE

Przeczytaj także