Mikael Akerfeldt (Opeth): Ten gitarzysta jest moim bohaterem

/ 22 sierpnia, 2019

Mikael Akerfeldt jest wielkim fanem rocka lat 70. Ale którego muzyka ceni najbardziej? Odpowiedź okazuje się prosta, ale nieco zaskakująca.

Posłuchaj utworu zapowiadającego nową płytę Opeth

W wywiadzie dla „Total Guitar” Akerfeldt zapytany, kto jest jego muzycznym bohaterem, odpowiedział:

Ritchie Blackmore jest moim bohaterem, ale nie tylko jeśli chodzi o grę na gitarze. Fascynuje mnie jako osoba. Podoba mi się jego umiejętność zmieniania co tylko chce bez przejmowania się tym, co myślą ludzie wokół, jego wytwórnia i jego fani.

Robi co chce i sam chcę taki być. Myślę, że taki jestem. Jest cudownym gitarzystą, ale najlepsze rzeczy nagrał we wczesnym etapie kariery, mniej więcej do 1974 roku. Potem, nawet w Rainbow, stał się nieco niechlujny, ale mimo to tworzył wspaniałą muzykę.

Następnie Mikael opowiedział, jak Opeth supportował Blackmore’a w Hiszpanii:

Czekaliśmy aż przyjedzie. Zjawił się w czymś, co przypominało opancerzony pojazd z przyciemnianymi szybami. Wjechał od razu do wydzielonej strefy. Pewnie dobrze się stało, bo inaczej „przypadkowo” bym na niego wpadł i zagadał. Chciałem sobie z nim zrobić moje pierwsze selfie, ale powiedzieli mi, że nie chce się z nikim widzieć. Chciałbym go poznać. Jest moim idolem pod wieloma względami.

%%REKLAMA%%

Opeth wyda 27 września nowy album zatytułowany „In Cauda Venenum”. Płyta ukaże się w dwóch wersjach językowych: angielskiej i szwedzkiej. Oto tracklista:

  1. Livet’s Trädgård / Garden Of Earthly Delights (Intro)
  2. Svekets Prins / Dignity
  3. Hjärtat Vet Vad Handen Gör / Heart In Hand
  4. De Närmast Sörjande / Next Of Kin
  5. Minnets Yta / Lovelorn Crime
  6. Charlatan
  7. Ingen Sanning Är Allas / Universal Truth
  8. Banemannen / The Garroter
  9. Kontinuerlig Drift / Continuum
  10. Allting Tar Slut / All Things Will Pass

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także