Mike Kerr (Royal Blood) na płycie Turbowolf [AUDIO]

/ 9 stycznia, 2018

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego, trzeciego albumu grupy Turbowolf. Płyta, pierwsza po trzyletniej przerwie, jest zatytułowana „The Free Life” i na rynku ukaże się 9 marca. Wiadomo już, że znajdzie się na niej utwór, w którym wystąpi Mike Kerr z Royal Blood. 

Vinnie Paul sprzedaje… autobus!

Przed kilkoma dniami muzycy Turbowolf przedstawili muzyków, którzy gościnnie będą udzielać się na nadchodzącej płycie. Na „The Free Life” wokalnie Chrisa Georgiadisa wspomogą: Joe Talbot z Idles, Sebastien Grainger z Death From Above, Chan z grupy Vodun oraz wspomniany wcześniej Mike Kerr z Royal Blood. Ten ostatni udziela się we właśnie udostępnionym utworze zatytułowanym „Domino”, z którym możecie zapoznać się poniżej.

Formacja Turbowolf powstała w 2008 roku w Bristolu, mieście którym wielu kojarzy się z trip hopem, zapoczątkowany przez takich artystów jak Massive Attack czy Portishead. Jednakże muzyka tego zespołu to skrzyżowanie klasycznego, oldschoolowego rocka, z nutką psychodelii. Na swoim koncie, jak do tej pory, mają dwa albumy – „Turbowolf” (2011) oraz „Two Hands” (2015). W 2018 roku załoga dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę Chrisa Georgiadisa – jak łatwo się domyślić – obchodzić będzie 10-lecie działalności na scenie. Wspomniany jubileusz muzycy (w składzie znajdują się ponadto: basistka Lianna Lee Davies, gitarzysta Andy Gosh i perkusista Blake Davies) zamierzają promować kolejny studyjny album podczas nadchodzącej trasy koncertowej. Zahaczy ona również o Polskę. 30 marca wystąpią we wrocławskiej Pralnii, a dzień później, 31 marca, w warszawskiej Hydrozagadce. Organizatorem jest Knock Out Productions. Bilety (w cenie 60 zł, w dniu koncertu – 70) cały czas są w sprzedaży. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także