Mike Portnoy nie rozumiał pewnej rzeczy w „November Rain”. Matt Sorum mu wytłumaczył

/ 11 stycznia, 2023


Do ciekawej wymiany zdań doszło w internecie pomiędzy Mike’em Portnoyem a Mattem Sorumem.


Mike Portnoy i Matt Sorum należą do najbardziej uznanych perkusistów, choć ich styl jest zupełnie inny. Portnoy przez lata wyrobił sobie renomę perkusisty lubiącego grać skomplikowane partie w takich zespołach, jak Dream Theater, Matt Sorum zaistniał natomiast jako perkusista Guns N’ Roses i The Cult.

W wywiadzie dla „Appetite For Distortion” Mike Portnoy wspomniał, że swego czasu zauważył pewną rzecz w utworze „November Rain” Guns N’ Roses, której nie potrafił zrozumieć. Podzielił się nią w sieci.

Oryginalna wymiana zdań wyglądała następująco:

„November Rain” to klasyk, ale dlaczego Matt Sorum gra dokładnie to samo przejście co cztery takty? (w sumie 23 razy).

Matt Sorum odpowiedział mu:

To przejście było pomysłem Axla i fraza ta pojawia się w całej trylogii, również w „Don’t Cry” i „Estranged”. Albumy „Use Your Illusion” 1 i 2 sprzedały się w sumie w nakładzie 20 milionów. Pamiętajcie dzieci, bębny to nie tylko karkołomne przejściówki. Spójrzcie choćby na Charliego Wattsa, Ringo Starra czy Phila Rudda.

Portnoy odparł:

Zgadzam się w 1000%! Ringo to jeden z moich największych bohaterów. Bez urazy, stary. Po prostu zauważyłem pewną rzecz w tej piosence. Pokój.

W „Appetite For Distortion” Portnoy komentuje:

Szanuję Guns N’ Roses i Matta Soruma. Matt jest wspaniałym perkusistą i robił niesamowite rzeczy z Guns N’ Roses i bez nich. Nigdy nie próbowałem obrazić drugiego perkusisty. Po prostu zauważyłem, że to przejście się powtarza i się podzieliłem tym spostrzeżeniem. Żałuję tego, bo pewnie zabrzmiało, jakbym obrażał Matta, a nie chciałem tego. Ale wymieniliśmy prywatne maile i przeprosiłem go.

Więcej o Guns N’ Roses znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi.

GUNS N’ ROSES WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także