Mike Portnoy ułoży setlistę tegorocznych koncertów Dream Theater

/ 19 czerwca, 2024

Powracający do składu Dream Theater perkusista będzie odpowiedzialny za koncertową setlistę zespołu.


W najnowszym wywiadzie wokalista Dream Theater, James LaBrie, opowiedział o nadchodzącej trasie koncertowej „40th Anniversary Tour 2024 – 2025”. Tournée „An Evening With Dream Theater” jest pierwszym od czasu powrotu perkusisty Mike’a Portnoya do zespołu. Europejska część trasy obejmuje przystanki w 23 miastach i rozpocznie się 20 października i potrwa do 24 listopada. Zespół dotrze również do Polski.

James LaBrie zdradził, że za koncertową setlistę odpowiedzialny będzie Portnoy:

Zdecydowaliśmy się ponownie powierzyć Portnoyowi tworzenie setlisty na nadchodzącą trasę. To dla niego powrót w tej roli. Tak jak się spodziewaliśmy, wykonał świetną robotę. Mam oczywiście na myśli setlistę, którą ułożył… Od początku mówił: „Hej, chłopaki, jeśli jest piosenka, której nie chcecie wykonać, dajcie mi znać. Jeśli są piosenki, które naprawdę chcecie zagrać, też dajcie mi znać”. W ten sposób nawiązała się fajna komunikacja. Bardzo się ucieszył, że znów mógł się tym zająć.

Już za kilka miesięcy przekonamy się, na które utwory ostatecznie postanowił perkusista Dream Theater.

Dream Theater w Polsce

Giganci metalu progresywnego z Dream Theater powracają do Polski. Amerykańska grupa w kultowym składzie Portnoy, Petrucci, LaBrie, Myung i Rudess 3 listopada zamelduje się w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie świętować będzie jubileusz 40-lecia swojej działalności.

Bilety na koncert wciąż dostępne są w sprzedaży!

KOMENTARZE

Przeczytaj także