Mike Portnoy wskazał perkusistę młodego pokolenia, który mu imponuje

/ 6 stycznia, 2020

Mike Portnoy muzyczną renomę wyrobił sobie w zespole Dream Theater, który jednak opuścił w 2010 roku. Wtedy uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów na świecie i przez ostatnią dekadę niewiele się zmieniło, choć sam muzyk nie może wciąż znaleźć sobie miejsca na dłużej. Współpracuje z wieloma wykonawcami i współtworzy wiele projektów. Wystarczy wspomnieć chociażby o Stone Sour, Avenged Sevenfold, Twisted Sister czy Adrenaline Mob.

Mike Portnoy wskazuje najlepsze płyty 2019 roku

W niedawnym wywiadzie, którego udzielił „My Global Mind” przyznał, że z ogromnym zainteresowaniem śledzi media społecznościowe i podziwia umiejętności młodych perkusistów. Poproszony o wskazanie jednego, który szczególnie mu imponuje, powiedział:

W serwisach Instagram czy YouTube jest wielu młodych perkusistów, których obserwuję. Rozwalają mi czachę. Nie potrafię nadążyć za tymi dzieciakami, są niesamowici. Pierwszym, który przyszedł mi do głowy jest perkusista zespołu Fever 333, Aric Improta.

Zespół Fever 333 sformowany został w 2017 roku w kalifornijskim Inglewood. Wykonujący rapcore i rap metal zespół ma na swoim koncie jeden album – „Strength in Numb333rs” z ubiegłego roku. Aric Improta jest jednym ze współzałożycieli zespołu.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Polecamy Wydanie Specjalne poświęcone Led Zeppelin, które jest aktualnie w sprzedaży – zarówno w kioskach w całej Polsce, jak i w naszym sklepie internetowym.

Na 144 stronach pisma w ekskluzywnym wydaniu znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli pięć szczerych wywiadów
  • Powroty po latach: Filadelfia, Londyn i Katowice
  • Solowe kariery Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a oraz Johna Paula Jonesa
  • I wiele, wiele więcej!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także