Mike Portnoy wypowiedział się na temat Larsa Ulricha z Metalliki

/ 7 stycznia, 2021

Jeden z najlepszych perkusistów rockowych wypowiedział się w ostatnim wywiadzie na temat kilku kolegów po fachu.


Perkusista Mike Portnoy, który grał chociażby w Dream Theater, był gościem w programie prowadzonym przez Jay Jay Frencha, członka formacji Twisted Sister.

Panowie rozmawiali o wielu sprawach. W końcu dyskusja zeszła na temat żartów o perkusistach, które zdaniem prowadzącego są bardzo nie fair w stosunku do muzyków. Mike Portnoy zgodził się z nim:

To zdecydowanie nie w porządku, ale powiedz to Larsowi Ulrichowi, Philowi Collinsowi czy Donowi Henleyowi. Są perkusiści, którzy jednocześnie są liderami zespołów i ja bardzo to cenię.

Lars Ulrich był moim bohaterem, gdy dorastałem. Nie z powodu gry na perkusji – choć ta również miała na mnie duży wpływ – ale z powodu tego, że był kimś więcej, niż tylko perkusistą. Tacy ludzie niezwykle mnie inspirują.

Portnoy uważa, że właśnie tacy perkusiści są szansą na to, żeby przełamać stereotypy. Jego zdaniem perkusiści jako członkowie zespołów często są niedoceniani, a żarty z nich są zwyczajnie nie na miejscu. Wśród innych inspirujących go perkusistów wskazał również Neila Pearta z Rush.

METALLICA I BLACK SABBATH – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także