Mike Rutherford powiedział o stanie zdrowia Phila Collinsa: To przykre…

/ 9 marca, 2023

Gitarzysta i basista Genesis, Mike Rutherford, poinformował fanów o stanie zdrowia Phila Collinsa.


Phil Collins ma problemy ze zdrowiem od czasu, gdy w 2007 roku doznał urazu kręgosłupa. Uszkodził wówczas kręgi w górnej części szyi, doszło również do uszkodzenia nerwów. Uraz ten wpłynął na jego zdolność poruszania się. Podczas trasy Genesis w 2022 roku cały czas siedział na wózku inwalidzkim.

Teraz Rutherford wypowiedział się na temat zdrowia 72-letniego Collinsa w wywiadzie dla BBC Breakfast, gdzie promował nadchodzącą trasę z Mike + The Mechanics, podczas której syn Collinsa, Nic, będzie grał na perkusji. Muzyk powiedział:

Jak wiecie, Phil jest trochę… Jest o wiele bardziej unieruchomiony niż kiedyś. To przykre. Na szczęście na trasie był w dobrym nastroju.

Ma się dobrze, teraz jest w domu i cieszy się życiem. Pracował na to bardzo ciężko przez te wszystkie lata. Myślę, że cieszy się czasem, który spędza w domu.

Czy to koniec Genesis?

Genesis zakończył trasę „The Last Domino?” 26 marca 2022 roku w Londynie. Występy miały początkowo odbyć się w 2020 roku, ale były przekładane z powodu pandemii koronawirusa.

Phil Collins powiedział wówczas ze sceny:

Dzisiaj jest wyjątkowy wieczór. To ostatni koncert trasy i ostatni koncert Genesis. Wciąż nam trudno uwierzyć, że przyszliście nas zobaczyć. Tak, jutro znajdziemy sobie prawdziwą pracę.

Choć wszyscy muzycy Genesis przekonują, że to koniec, wielu fanów wciąż wierzy, że zespół wróci na scenę. W 2006 roku również informowano, że legenda rocka zakończyła karierę.

KOMENTARZE

Przeczytaj także