Mike Shinoda (Linkin Park) z kolejnym teledyskiem z nowej płyty [WIDEO]

/ 3 sierpnia, 2018

15 czerwca na rynku ukazała się debiutancka solowa płyta muzyka zatytułowana „Post Traumatic”. Znalazła się na niej m.in. kompozycja „Lift Off”, w której gościnnie zaśpiewali Chino Moreno z formacji Deftones oraz raper Machine Gun Kelly, do którego jakiś czas temu udostępniono oficjalny teledysk.

Mike Shinoda: Jestem dumny, że jako Linkin Park znieśliśmy muzyczne granice

Teraz Shinoda pochwalił się obrazkiem stworzonym na potrzeby utworu „Brooding”:

W wywiadzie udzielonym dla ET Canada, o procesie twórczym, Mike Shinoda powiedział następująco:

Zaczęło się to wszystko w naprawdę ciemnym miejscu, na początku nie wychodziłem z domu. Czułem się klaustrofobicznie, utraciłem przecież jednego z moich najbliższych przyjaciół i współpracowników. Do pewnego stopnia kojarzymy to kim jesteśmy z tym, co robimy, więc czułem się bardzo zagubiony.

Doświadczenia z zeszłego roku były szalone i chciałem włączyć je do muzyki, nie tylko po to, by po prostu powiedzieć: „To się wydarzyło”, ale także by umożliwić fanom i ludziom, wzięcie udziału i poprowadzenia ich w tej podróży, by mogli dotrzymywać kroku mojej narracji i zrozumieć, gdzie jestem.

Pierwszy solowy koncert Shinoda dał 12 maja w Los Angeles, dzień później zagrał na festiwalu Identity LA. To jednak nie koniec jego aktywności. W tym roku muzyk Linkin Park wystąpi także m.in. na festiwalu Summer Sonic w Japonii, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia oraz Reading i Leeds (25 i 26.08) w Wielkiej Brytanii. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne ogłoszenie, oby na liście koncertów znalazł się także nasz kraj!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także