Mike Shinoda ma wątpliwości, czy ktokolwiek będzie mógł zastąpić Chestera

/ 20 czerwca, 2018

W wywiadzie dla portalu „Rolling Stone” Mike Shinoda przyznał, że jest za wcześnie, by mówić o ewentualnym powrocie Linkin Park. Grupa wciąż nie potrafi pogodzić się z samobójczą śmiercią wokalisty Chestera Benningtona, który odebrał sobie życie 20 lipca 2017 roku.

Pearl Jam odwołał koncert, bo Eddie Vedder stracił głos

Linkin Park wystąpił w listopadzie 2017 roku na specjalnym koncercie pamięci Chestera Benningtona, w którym udział wzięło wielu uznanych wokalistów i którzy zaśpiewali piosenki zespołu. W wywiadzie dla „Rolling Stone” Shinoda powiedział:

Tydzień po koncercie przesłuchiwałem te nagrania, myśląc sobie: „Boże, oni wszyscy są wspaniałymi wokalistami, ale żaden nie jest jak Chester". Miał taką wyjątkową barwę głosu i zakres. Potrafił zaśpiewać prawie w każdym stylu.

Zaczęliśmy dyskutować co dalej. Stało się jasne, że nie możemy zatrudnić byle kogo, bo nie będzie w stanie zaśpiewać nawet połowy tych piosenek.

Póki co artysta rozwija karierę solową. 15 czerwca 2018 roku ukazał się debiutancki album solowy Mike’a Shinody, zatytułowany „Post Traumatic”. Na płycie znalazły się następujące utwory:

 1. Place To Start
 2. Over Again
 3. Watching As I Fall
 4. Nothing Makes Sense Anymore
 5. About You (feat. blackbear)
 6. Brooding (Instrumental)
 7. Promises I Can’t Keep
 8. Crossing A Line
 9. Hold It Together
 10. Ghosts
 11. Make It Up As I Go (feat. K.Flay)
 12. Lift Off (feat. Chino Moreno & Machine Gun Kelly)
 13. I.O.U.
 14. Running From My Shadow (feat. grandson)
 15. World’s On Fire
 16. Can’t Hear You Now

W wywiadzie udzielonym dla ET Canada, o procesie twórczym, powiedział:

Zaczęło się to wszystko w naprawdę ciemnym miejscu, na początku nie wychodziłem z domu. Czułem się klaustrofobicznie, utraciłem przecież jednego z moich najbliższych przyjaciół i współpracowników. Do pewnego stopnia kojarzymy to kim jesteśmy z tym, co robimy, więc czułem się bardzo zagubiony.

Doświadczenia z zeszłego roku były szalone i chciałem włączyć je do muzyki, nie tylko po to, by po prostu powiedzieć: „To się wydarzyło”, ale także by umożliwić fanom i ludziom, wzięcie udziału i poprowadzenia ich w tej podróży, by mogli dotrzymywać kroku mojej narracji i zrozumieć, gdzie jestem.

Pierwszy solowy koncert Shinoda dał 12 maja w Los Angeles, dzień później zagrał na festiwalu Identity LA. To jednak nie koniec jego aktywności. W tym roku muzyk Linkin Park wystąpi także na festiwalu Summer Sonic w Japonii, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia oraz Reading i Leeds (25 i 26.08) w Wielkiej Brytanii.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także