Mike Shinoda zaprosił muzyka Linkin Park na scenę podczas solowego koncertu [WIDEO]

/ 29 lipca, 2018

15 czerwca na rynku ukazała się debiutancka solowa płyta muzyka zatytułowana „Post Traumatic”. Mike Shinoda obecnie promuje ją koncertowo. Podczas wczorajszego występu w Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych, w ramach LOVELOUD Fest, na scenie zobaczyliśmy – w jednym z utworów – gościa specjalnego. 

Mike Shinoda: Jestem dumny, że jako Linkin Park znieśliśmy granice

W setliście Mike'a Shinody dominują jego najnowsze utwory, ale nie brakuje także tych z repertuaru Fort Minor i – co oczywiste – Linkin Park. Sobotni koncert, składający się z 11 kompozycji, zakończył wykonaniem „Running From My Shadow” z albumu „Post Traumatic”. Postanowił również zaprosić na scenę basistę LP, Dave'a „Phoenixa” Farrella, który – tym razem – zagrał na gitarze. Poniżej możecie zobaczyć zapis wczorajszego występu:

Muzyk ma już za sobą kilka tegorocznych występów, to jednak nie koniec jego aktywności. Mike Shinoda zagra m.in. na festiwalu Summer Sonic w Japonii, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia oraz Reading i Leeds (25 i 26.08) w Wielkiej Brytanii. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne ogłoszenie – oby na liście koncertów znalazł się także nasz kraj!

 

Something’s about to happen! #LoveLoud #posttraumatic

Post udostępniony przez Dave Phoenix Farrell (@phoenixlp)

Co dalej z Linkin Park?

Kilka dni temu minął rok od tragicznej śmierci wokalisty Chestera Benningtona. Od tamtej pory grupa tylko raz zagrała koncert – muzycy wystąpili w listopadzie wraz z zaproszonymi gośćmi, aby oddać hołd frontmanowi. Dalszy los zespołu wciąż nie jest jasny.

W niedawnej rozmowie z francuską rozgłośnią radiową United Rock Nations, Shinoda przyznał że jest otwarty na powrót Linkin Park:

Robię krok po kroku, mam otwarty umysł na różne możliwości, niezależnie od tego, czy robię rzeczy pod własnym nazwiskiem, czy też pracuję z innymi lub produkuję utwory dla kogoś innego, czy też chłopaki będą w punkcie, w którym będą chcieli grać koncerty pod szyldem Linkin Park – jestem pewien, że każda z tych rzeczy jest możliwa i jestem otwarty na to, co może się wydarzyć. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także