Mille Petrozza (Kreator) komentuje zatrzymanie gitarzysty Cannibal Corpse

/ 26 grudnia, 2018

Przypomnijmy: gitarzystę Cannibal Corpse aresztowano w poniedziałek, 10 grudnia, po tym jak wtargnął do pewnego domu i zaatakował jego mieszkańców, a potem rzucił się z nożem na policjantów. W tym czasie spłonął jego dom. Przechowywana w jego domu amunicja doprowadziła do szeregu eksplozji, które zmusiły walczących z żywiołem strażaków do szukania schronienia.

Cannibal Corpse wydał oficjalne oświadczenie w sprawie aresztowania Pata O'Briena

W sprawie zabrał głos Mille Petrozza, wokalista niemieckiego zespołu thrashmetalowego Kreator. W wywiadzie dla „The Jasta Show” powiedział:

Wiedziałem, że Pat ma trochę za dużą obsesję na temat broni. Powiedział mi o tym, ale to jego sprawa. Mam nadzieję, że nie narobi sobie dużych problemów.

Wiem, że lubi pić i po pijaku pakuje się w kłopoty. Mam nadzieję, że to od alkoholu. Mam nadzieję, że nie był pod wpływem innych środków.

Gdy tylko coś takiego się wydarzy, ludzie w internecie mówią: „Ha, spójrzcie na tego gościa”. Ludzie chcą widzieć, jak się potkniesz, jak upadniesz. Nawet jeśli uwielbiają twoją muzykę.

Pieprzcie się! Ten facet ma problem. Okażcie trochę szacunku. Miejmy nadzieję, że wyjdzie z tego. Potrzebuje pomocy… Całe to zamieszanie nie ma sensu. Jak ktoś mógłby się włamać do czyjegoś domu, gdy jego własny dom, dwie przecznice dalej, stoi w płomieniach? Musiał stracić nad sobą panowanie. Nie chciał zrobić nic złego. Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości da mu szansę, by się pozbierał.

Wiedziałem, że czasem zachowywał się trochę dziwnie, ale nie aż tak dziwnie. To najmilszy facet pod słońcem.

Pat O’Brien stanął przed sądem, gdzie postawiono mu zarzuty. Jednocześnie wyznaczono kaucję w wysokości 50 tysięcy dolarów, którą niedługo później muzyk wpłacił. Obecnie znajduje się na wolności, ale wciąż ciążą na nim poważne zarzuty.

Wiadomo już, że muzyk miał w swoim wynajmowanym domu prawdziwy arsenał. Policja poinformowała o pięćdziesięciu strzelbach (w tym jednej z upiłowaną lufą – co jest nielegalne), dziesięciu egzemplarzach broni półautomatycznej, kilku AK-47 w różnych wersjach, dwóch Uzi i około dwudziestu pistoletach. Uzupełnieniem tego zbioru były dwa miotacze ognia, dużo amunicji i części zamienne do broni palnej.

Ponadto poinformowano, że w chwili zatrzymania Pat O’Brien doświadczał prawdopodobnie halucynacji, mówiąc o wylądowaniu na Ziemi kosmitów, którzy rzekomo go ścigali.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także