Minister zdrowia skrytykował Vana Morrisona

/ 24 września, 2020

Van Morrison należy do najsłynniejszych północnoirlandzkich piosenkarzy. Były wokalista Them ostatnio jednak wzbudził kontrowersje, gdy kilka dni temu oznajmił, że nagrał trzy protest songi, krytykujące obostrzenia wprowadzane w Irlandii w związku z koronawirusem. Tytuły utworów to „Born To Be Free”, „No More Lockdown” i “As I Walked Out”, a w ich tekstach mają padać zwroty, krytykujące rząd i wprowadzane przez niego obostrzenia, w tym wersy takie jak „nowa normalność nie jest normalna” czy „dość z faszystowskimi osiłkami mącącymi nasz spokój”.

Robin Swann, minister zdrowia Irlandii Północnej, zareagował na tę wiadomość, słowami:

Jesteśmy dumni, że jedna z największych legend muzyki ostatnich 50 lat pochodzi z naszych stron. Czujemy się więc zawiedzeni, bo spodziewaliśmy się po nim lepszej postawy. Ale tu nie chodzi tylko o zawód. Niektóre z rzeczy, które mówi, są niebezpieczne. Mogą zachęcić ludzi do tego, by nie brali kwestii koronawirusa na poważnie. Jeśli wszystko postrzegasz jako wielki spisek, nie będziesz stosował się do porad, które mają chronić ciebie i innych.

To cios dla tych, którzy walczą z wirusem, który zabija na szeroką skalę. Jego słowa podziałają na tych, którzy wierzą w teorie spiskowe, noszą czapki z aluminium, protestują przeciwko maskom i szczepionkom i myślą, że to wszystko jest światowym spiskiem, mającym na celu ograniczyć wolność.

Nowe piosenki Vana Morrisona mamy poznać w najbliższych dniach.

%%REKLAMA%%

Van Morrison urodził się w 1945 roku w Belfaście. Na koncie ma blisko 50 albumów studyjnych nagranych z Them i solo. Wciąż jest bardzo aktywny twórczo. Jego ostatni album ukazał się pod koniec 2019 roku pod tytułem „Three Chords & The Truth”.

rf | fot. Art Siegel

KOMENTARZE

Przeczytaj także