Młoda gwiazda jazzu zapowiada osobisty album. Posłuchaj pierwszego singla!

/ 16 grudnia, 2025

Wibrafonista Joel Ross zapowiedział premierę swojego piątego albumu studyjnego, powstające dla kultowej wytwórni Blue Note Records.


Płyta zatytułowana „Gospel Music” ukaże się 30 stycznia 2026 roku. Artysta opisuje ją jako osobistą refleksję nad wiarą.

Zapowiedzią albumu jest singiel „Wisdom Is Eternal (For Barry Harris)”, będący hołdem dla legendarnego pianisty Barry’ego Harrisa. Na płycie Rossowi towarzyszy zespół Good Vibes: Josh Johnson na saksofonie altowym, Maria Grand na saksofonie tenorowym, Jeremy Corren na fortepianie, Kanoa Mendenhall na kontrabasie oraz Jeremy Dutton na perkusji.

Gospel Music” to album oparty na wyraźnej narracji inspirowanej biblijną opowieścią o stworzeniu, upadku i zbawieniu. Każda kompozycja niesie emocjonalny ciężar tej historii i odwołuje się do fragmentów Pisma Świętego, które Ross przywołuje w komentarzach do płyty. W centrum projektu znajduje się wezwanie do miłości wobec Boga i innych ludzi.

Pierwszego singla zapowiadającego niezwykłe wydawnictwo można posłuchać poniżej:

W związku z premierą albumu Joel Ross wyruszy w intensywną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie. Polscy fani będą mogli usłyszeć artystę aż dwa razy. Muzyk zagra 8 maja w klubie Jassmine w Warszawie oraz 9 maja w Klubie Żak w Gdańsku.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także