Morrissey z ważnym apelem do prezydenta Andrzeja Dudy

/ 30 sierpnia, 2018

Morrissey jest jednym z bohaterów wrześniowego numeru „Teraz Rocka”, który od wczoraj dostępny jest w sprzedaży. Artystę przepytał nasz redaktor, Jacek Nizinkiewicz, a panowie rozmawiali o wielu ważnych dla muzyka kwestiach – między innymi o jego stanie zdrowia, składance „This Is Morrissey”, a także planach dotyczących przyjazdu do Polski.

Wrześniowy „Teraz Rock” już w sprzedaży

Na koniec rozmowa zeszła na temat weganizmu Morrisseya i dość ostrych poglądów, które w tej kwestii wygłasza:

Jesteś od bardzo dawna weganinem i bronisz praw zwierząt. Podczas jednego z koncertów w Polsce mówi­łeś o sieci KFC jako Kentucky Fucking Chicken. Tymczasem w Polsce jest to popularny fastfood, do którego chodzi nawet prezydent Andrzej Duda.

Chciałbym mu przypomnieć, że przemysł mięsny jest największym zagrożeniem dla środowiska. Jeśli jesz w KFC, wspierasz nadużycia w zakre­sie ochrony środowiska. Warto należeć do świata wegańskie­go, a nie… McDonalda.

Morrissey przyznał również, że media – szczególnie te brytyjskie – są w stosunku do niego bardzo niesprawiedliwe, ale jest wdzięczny fanom za wsparcie. To i znacznie więcej znajdziecie jednak w rozmowie opublikowanej na łamach najnowszego „Teraz Rocka”.

Co więcej w numerze?

Gwiazdą wrześniowego „Teraz Rocka” jest formacja Nine Inch Nails, której poświęciliśmy 12-stronicową wkładkę. Dowodzonej przez Trenta Reznora, a istniejącej od 1988 roku formacji postanowiliśmy się przyjrzeć przede wszystkim pod kątem bogatej twórczości, ale rzucaliśmy również okiem na jej niezwykle ciekawą historię z wieloma zmianami kadrowymi.

Wiele miejsce poświęciliśmy Korze, wyjątkowej artystce rodzimego rocka, która odeszła w końcu lipca – piszemy o jej niezwyklej osobowości i twórczości, przy okazji przypominamy poezje, które publikowała na łamach naszego pisma. Korę wspominają też w tym numerze polscy muzycy: Katarzyna NosowskaTomasz OrganekJanusz PanasewiczMuniek Staszczyk i Janusz „Yanina”​ Iwański

Ponadto: Paul McCartney, Ian Gillan, Interpol, Doro, Roger Waters… i znacznie więcej!

mg | fot. Sam Rayner

KOMENTARZE

Przeczytaj także