„Mortal Kombat”. Znamy bohaterów nowego filmu na podstawie kultowej gry

/ 11 lipca, 2018

Mortal Kombat” to słynna gra na automaty i komputery osobiste, powstała w 1992 roku. Budziła liczne kontrowersje za sprawą swojej brutalności, ale też zyskała niesamowitą popularność, wyznaczając kanon w gatunku bijatyk. Po raz pierwszy na ekran kinowy została przeniesiona w 1995 roku za sprawą filmu Paula W. S. Andersona. W 1997 roku ukazała się kontynuacja.

Gwiazda "Gry o tron" odpowiada na krytykę rozbieranych scen

Wkrótce „Mortal Kombat” ma ponownie trafić do kin za sprawą wytwórni Warner Bros. i New Line. Nowa wersja ma wprowadzić do serii nowe postacie.

Głównym bohaterem będzie 30-letni Cole Turner, owdowiały bokser, opiekujący się córką. Jest to zupełnie nowa postać i jej obecność już budzi kontrowersje wśród fanów serii. W filmie ponadto poznamy rodzinę Turnera, co ma nieco wzbogacić fabułę, która w oryginale była okrojona do minimum, gdyż film koncentrował się na widowiskowych scenach walk.

Kolejną kontrowersją jest uczynienie Lorda Raidena 14-latkiem zamiast osobą dorosłą. Ma on nadal pełnić funkcję boga piorunów, mentora wojowników i obrońcy ziemskiego świata.

Poza tym w filmie znajdą się postaci znane z gry: Kano, tutaj w jednej z głównych ról, Sonya Blade, Jax Bridges, Liu Kang, Kung Lao oraz bohaterzy negatywni: Shang Tsung i Kabal.

Niepokój fanów wzbudził też fakt, że na wymienionej liście postaci zabrakło takich ulubieńców, jak Sub Zero, Scorpion, Johny Cage i Reptile. Nie wiadomo jednak, czy lista ta jest już zamknięta, czy planowane jest dodanie do niej jeszcze innych postaci.

Producentem nowego „Mortal Kombat” ma być James Wan, a reżyserią zajmie się Simon McQuid. O nowej wersji filmu mówi się już od 2011 roku, jednak prace nad nim były wielokrotnie przekładane, a reżyserzy się zmieniali. Czy teraz wreszcie uda się wystartować z projektem? Przekonamy się już wkrótce.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także