Motörhead wydał box „Ace Of Spades”. Czy wiesz, jak powstał tekst utworu tytułowego?

/ 30 października, 2020


Do sprzedaży trafiła wyjątkowa reedycja albumu „Ace Of Spades” Motörhead, który ukazał się 40 lat temu.


Z okazji 40. rocznicy wydania „Ace Of Spades” do sprzedaży trafił specjalny box, zawierający liczne niespodzianki. Zawiera on 42 nigdy niepublikowane utwory, m.in.: 10 calowy winyl z instrumentalnymi wersjami utworów (nigdy niepublikowanymi), podwójny album z wersjami B i wersjami alternatywnymi utworów z płyty, DVD z kompilacją występów grupy w TV (lata 1980-1981), komiks „The Motörhead Rock Commando” i wiele innych.

Wersja na podwójnym CD i potrójnym winylu, zawiera 17 do tej pory niepublikowanych utworów, m.in. koncert z trasy „Ace Up Your Sleeve” oraz dłuższą okładkę z historią powstawania płyty i niepublikowanymi do tej pory zdjęciami.

Utwór „Ace Of Spades” pozostaje najsłynniejszym utworem Motörhead. W tekście Lemmy Kilmister sypie metaforami, nawiązującymi do gry w pokera, choć jak sam przyznawał, woli jednorękiego bandytę:

Trudno jednak śpiewać o obracających się owocach.

Jakie były okoliczności powstania tekstu? Kilmister przyznał kiedyś, że napisał go w ciężarówce na autostradzie. W jego wersję powątpiewa gitarzysta, Eddie Clarke. W rozmowie z „Classic Rockiem” przyznał:

Lemmy zwykł pisywać w sraczu. Mawialiśmy mu: „Stary, potrzebne są nam teksty”, szedł więc postawić kloca, a przy okazji pisał teksty. Ale jeśli twierdzi, że napisał go w ciężarówce, wypada mu wierzyć.

Więcej o historii powstawania „Ace Of Spades” znajdziecie w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży.

LISTOPADOWY „TERAZ ROCK” [KUP TERAZ]

fot. Alan Ballard

KOMENTARZE

Przeczytaj także