MTV Unplugged. Kolejny polski artysta zagra „bez prądu”!

/ 19 września, 2018

Wiadomo już, że 17 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na zaproszenie MTV Polska wystąpi Kamil Bednarek wraz ze swoim zespołem w ramach serii „Unplugged”.

Kamil Bednarek związany jest przede wszystkim z muzyką reggae. Od 2008 roku występował z zespołem Star Guard Muffin. Dwa lata później wziął udział w trzeciej edycji programu „Mam Talent!” i zajął w niej – ostatecznie – drugie miejsce. W 2012 roku, po zmianach w składzie, muzyk działa pod szyldem Bednarek. Grupa ma na swoim koncie trzy studyjne albumy: „Jestem…” (2012), „Oddycham” (2015) oraz „Talizman” (2017).

Polska odsłona tego programu zadebiutowała 28 listopada 2006 roku, a jej gwiazdą była Kayah. W serii udział wzięli także Wilki (2009) oraz raper O.S.T.R. (2017), jednak najpopularniejsze okazały się występy Heya i Kultu, odpowiednio z 2007 i 2010 roku, które zostały uwiecznione na płytach CD i DVD i zdobyły odpowiednio potrójną platynę i diament.

Natomiast kilka miesięcy temu (12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie) odbył się kolejny koncert z serii „Unplugged”, zarejestrowany przez MTV Polska. Jego gwiazdą była Monika Brodka.

Seria MTV Unplugged zadebiutowała w amerykańskim MTV w 1989 roku i przedstawiała wielkie gwiazdy rocka w intymnej atmosferze, wykonujące swoje przeboje na akustycznych gitarach.

Pierwszy odcinek programu wyemitowano 26 listopada 1989 roku i wystąpili w nim Squeeze, Syd Straw i Elliot Easton. Wkrótce oglądalność programu znacznie wzrosła, gdy wystąpiły w nim takie gwiazdy jak Aerosmith, Elton John, Eric Clapton, Pearl Jam, Nirvana i Sinéad O'Connor.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także