Muchy zaprezentowały utwór „Lato 2010”. To zapowiedź ich nowej płyty! [WIDEO]

/ 21 czerwca, 2021

W połowie lipca na sklepowych półkach pojawi się nowy, oczekiwany od lat album Much.


„Lato 2010” to drugi singiel z pierwszego od 7 lat studyjnego albumu „Szaroróżowe”, który ukaże się 16 lipca 2021 roku nakładem Kayaxu. To klasyczne brzmienie Much, znane z pierwszych płyt zespołu, a Michał Wiraszko w prostych słowach opowiada uniwersalną historię ludzi żegnających swoją młodość.

Teledysk oparty na archiwalnych zdjęciach z całej historii zespołu jest prawdziwą gratką, nie tylko dla fanów Much będących z nimi od samego początku. Piosenkę uświetnia gościnny udział wokalistki Moniki Borzym. Wideo znajdziecie poniżej:

Muchy o powyższym utworze:

Lato 2010 to było piękne lato. Czas życiowych przełomów i pierwszej dorosłości. Dużo koncertów, muzyki, miłości i brawury. To piosenka ku chwale pięknego życia. Wspomnienie jednego z najważniejszych lat w historii zespołu. Co ciekawe, to najstarsza na płycie piosenka. Powstała jako pierwsza na próbach jeszcze wiosną 2018 roku. W piosence, swego pięknego głosu użyczyła Monika Borzym, nasza przyjaciółka na dobre i złe czasy. W teledysku sięgnęliśmy do najgłębszych archiwów w naszej historii. Mamy tu zdjęcia z imprez studenckich z roku 2005, na których snuliśmy pierwsze wizje założenia zespołu. Są najwcześniejsze próby i sesja nagraniowa „Galanterii”. Mamy wspomnienie koncertu w Studiu Agnieszki Osieckiej w Trójce z roku 2007, mniejsze i większe trasy koncertowe oraz najważniejsze sceny z filmu „Chcecicośpowiedzieć”. W finale widzimy ujęcia z Open’era 2018 i tego najważniejszego dla tej piosenki Open’era 2010.

Płyta „Szaroróżowe” trafiła już do przedsprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także