Music Inspired By pokazał kolejny klip zapowiadający nowy album [WIDEO]

/ 20 marca, 2023


Powraca projekt Music Inspired By tym razem z muzyką inspirowaną kulturą Słowian i z licznymi gośćmi.


Music Inspired By Slavs pokazali klip do utworu „Świętowit” stworzony przez Digital Damege, ilustrującego drugi singiel z nadchodzącej, nowej płyty zespołu. W utworze gościnnie udziała wzięła Inga Habiba.

Teledysk możecie obejrzeć poniżej.

Wcześniej zespół opublikował klip do utworu „Perun”, w którym udział wziął między innymi Krzysztof Drabikowski z zespołu Batushka. Grupa tamten utwór określiła jako:

Krótką, filmową historię o poświęceniu, ofierze, miłości i potrzebie wyłamywania się ze schematów. A wszystko to w tajemniczej scenerii naszych rodzimych krajobrazów.

Klip możecie obejrzeć poniżej.

Najnowszy album Music Inspired By, którego okładkę prezentujemy poniżej, zatytułowany jest „Music Inspired by Slavs” i ukaże się na 21 kwietnia bieżącego roku.

W charakterze gości na albumie wystąpiło szesnastu artystów. Wśród nich nie zabrakło tak uznanych muzyków jak Krzysztof Drabikowski (БАТЮШКА), który zadbał o niezwykłe w swoim charakterze, klimatyczne, mroczne wokale, przypominające cerkiewne pieśni liturgiczne, ale także folkowe zaśpiewy, oraz Mariusz Duda (jako Lunatic Soul), który zaśpiewał w utworze „Swaróg„, tworząc swoim głosem niesłychanie melodyjną i przestrzenną atmosferę kompozycji.

Tracklista „Music Inspired by Slavs”:

 1. FURTA
 2. ŚWIĘTOWIT
 3. WSCHÓD
 4. SWARÓG
 5. MOKOSZ
 6. PÓŁNOC
 7. PERUN
 8. TRZYGŁAW
 9. CHORS
 10. ZACHÓD
 11. KUPAŁA
 12. POŁUDNIE
 13. ŁADA
 14. WELES
 15. ROZSTAJE
 16. ROD

Music Inspired By to projekt, w którego skład wchodzi trzech muzyków – Artur Szolc, Robert Srzednicki oraz Kris Wawrzak. Na swoich albumach prezentują niezwykle przestrzenną i klimatyczną wizję dźwiękową, w której można znaleźć elementy charakterystyczne dla muzyki folk, rocka, klasyki oraz elektroniki. Instrumentarium projektu jest bardzo złożone, a w jego skład wchodzą m.in. wszelkiej maści instrumenty perkusyjne, smyczkowe, klawiszowe i szarpane oraz cała gama zupełnie współczesnych syntezatorów i samplerów. Każdy z albumów wydanych przez grupę spełniał rolę muzycznej ilustracji do danego tematu, który zawsze pozostawał ezoteryczny, tajemniczy i – w pewien sposób – nietypowy. Dotychczas ukazały się albumy: „Music Inspired by Tarot„, „Music Inspired by Zodiac„, „Music Inspired by Alchemy„.

KOMENTARZE

Przeczytaj także