Muzycy Steel Panther, U.D.O. i Bonfire nagrali utwór Van Halen [WIDEO]

/ 15 października, 2020


Z inicjatywy Satchela ze Steel Panther powstała nowa wersja utworu „Unchained”, którą nagrano w hołdzie zmarłemu niedawno Eddiemu Van Halenowi.


W ubiegłym tygodniu w wieku 65 lat zmarł Eddie Van Halen. Wybitny gitarzysta i lider zespołu Van Halen przegrał ciągnącą się od wielu lat walkę z nowotworem. Wśród muzyków, którzy postanowili oddać mu hołd, znalazł się gitarzysta Steel PantherSatchel.

Poza nim, utwór „Unchained” z płyty „Fair Warning” (1981 rok) nagrali: Dee Dammers, Michael „Mülli” Müller, André Hilgers, Matt Jones, Patrick Süh oraz Sven Dirkschneider. Z ostatecznym efektem tej kooperacji możecie zapoznać się poniżej:

Eddie Van Halen był aktywnym muzykiem od 1972 roku, ponieważ to właśnie w tym roku – wraz ze swoim bratem Alexem i basistą Markiem Stone’em – założył legendarny już zespół Van Halen. Pełnił w nim rolę gitarzysty, kompozytora i lidera. Formacja uznawana jest za jedną z najważniejszych w całej historii muzyki rockowej. Dołączony do Rock and Roll Hall of Fame w 2007 roku zespół nagrał takie przeboje jak „Jump”, „Can’t Stop Loving You” czy „Aint Talkin’ Bout Love”.

Van Halen nagrało w sumie dwanaście albumów długogrających, z których ostatnim był wydany w 2012 roku „A Different Kind of Truth”. W ostatnich latach mówiło się o powrocie zespołu na scenę wraz z wokalistą Davidem Lee Rothem, ale te plany nigdy nie zostały zrealizowane.

KOMENTARZE

Przeczytaj także