Muzycy The Libertines będą sponsorować drużynę piłkarską

/ 11 sierpnia, 2018

Nie tak dawno grupa The Libertines otworzyła w nadmorskim kurorcie Margate swój hotel The Albion Rooms, który posiada… studio nagraniowe. W budynku (składającym się z tylko 10 pokoi na pięciu piętrach) można – dosłownie – poczuć klimat zespołu.

Teraz natomiast muzycy postanowili zostać sponsorem lokalnej drużyny piłkarskiej. Artyści będą wspierać finansowo zespół Margate FC, który występuje w regionalnej lidze. Trener Deny Wilson powiedział: 

Tuż przed rozpoczęciem sezonu [startuje on już dzisiaj – przyp. szy], miło nam poinformować, że naszym sponsorem na koszulkach w tym roku będzie zespół The Libertines. To będzie pionierska współpraca.

Dodał także:

Mamy szereg ekscytujących rzeczy, które czekają na swoją kolej, i naprawdę wierzymy, że współpraca pomoże Margate dotrzeć do jak największego grona odbiorców. 

Jak się okazuje, to nie pierwszy raz, kiedy muzycy w taki właśnie sposób wspierają piłkarskie zespoły. W 1999 roku Super Furry Animals sponsorowali podczas kilku spotkań walijski zespół Cardiff City. Natomiast wytwórnia Skint Records, która należy do Fatboy Slima, przez dziewięć lat pomagała drużynie Brighton and Hove Albion.

Zespół The Libertines powstał w 1997 roku w Londynie. Na swoim koncie – dotychczas – ma trzy płyty. Przed rozpadem w 2004, po którym członkowie formacji skupili się na własnych projektach, wydali świetnie przyjęte „Up The Bracket” (2002) oraz „The Libertines” (2004). W 2010 reaktywowali się na kilka koncertów, jednak dopiero cztery lata później wznowili regularną działalność. Ostatnia studyjna płyta grupy, zatytułowana „Anthems for Doomed Youth”, ukazała się na rynku we wrześniu 2015 roku. Dwa miesiące wcześniej The Libertines po raz pierwszy zagrali w naszym kraju. Muzycy wystąpili podczas festiwalu Open'er

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także