Muzycy U2 zagrali legendarny utwór, którego mieli nigdy nie coverować [WIDEO]

/ 29 lipca, 2020

Na Instagramie zespołu U2 pojawiło się nagranie, na którym zobaczyć możemy dwóch muzyków formacji – Bono i The Edge, którzy wykonują fragment kultowego „Stairway To Heaven” Led Zeppelin. Co ciekawe, to utwór, którego mieli nigdy nie coverować. Co skłoniło ich do zmiany decyzji?

Zaśpiewali ten utwór w hołdzie wszystkim członkom ekip technicznych, którzy z dnia na dzień stracili źródło zarobku. Dedykowali ją także wszystkim, którzy cierpią z powodu pandemii koronawirusa – organizatorom koncertów, właścicielom obiektów, pracownikom klubów i hal.

Gdzie byś się nie udał – niezależnie od tego, czy to Olympia, 3Arena czy Madison Square Garden – wchodzisz do sali koncertowej, to wielki moment, i słyszysz utwór, którego nigdy nie mieliśmy grać. Tak, to „Stairway To Heaven”

– powiedział Bono na wstępie.

Zażartował również, że techniczni na całym świecie zawsze grają utwór Led Zeppelin… prawdopodobnie lepiej, niż zrobią to za chwile oni. Sprawdźcie, jak im poszło:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#SongsFromAnEmptyRoom #stairwaytoheaven

Post udostępniony przez U2 Official (@u2)

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Polecamy nasze „Wydanie Specjalne” poświęcone w całości zespołowi Led Zeppelin i jego twórczości, wciąż dostępne w naszym sklepie.

[KUP TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli pięć szczerych wywiadów
  • Powroty po latach: Filadelfia, Londyn i Katowice
  • Solowe kariery Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a oraz Johna Paula Jonesa
  • I wiele, wiele więcej!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także